Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maren Brinker: Udało nam się zrealizować założenia taktyczne

Maren Brinker: Udało nam się zrealizować założenia taktyczne

fot. FIVB

Po niespodziewanej porażce w Legionowie Impel Wrocław zrehabilitował się przed własną publicznością, pokonując Atom Trefl Sopot 3:0. - W Legionowie zostałyśmy jakby nieco przebudzone - przyznała po wczorajszym meczu Maren Brinker.

Wczoraj udało wam się pokonać aktualne mistrzynie Polski, Atom Trefl Sopot, 3:0.

Maren Brinker: Był to dla nas bardzo ważny pojedynek. Zależało nam na tym, żeby po zeszłotygodniowej porażce pokazać się z dobrej strony. Przystąpiłyśmy do spotkania bardzo zmotywowane i skoncentrowane. Zagrałyśmy bardzo odpowiedzialnie. Dzięki temu udało nam się zrealizować założenia taktyczne. Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać 3:0 przed własną publicznością.

Patrząc na wynik, można odnieść wrażenie, że byłyście zdecydowanie lepszym zespołem. Co twoim zdaniem przechyliło szalę zwycięstwa na waszą korzyść?Myślę, że przede wszystkim dzisiaj zagrałyśmy w każdym elemencie o wiele konsekwentniej niż tydzień temu. Starałyśmy się odrzucić rywalki od siatki i utrudnić im maksymalnie przyjęcie. Wydaje mi się, że była to słuszna taktyka na ekipę z Sopotu. W szeregach naszych rywalek były dwie bardzo dobre środkowe, które udało nam się dzisiaj nieco wyeliminować. Dzięki temu łatwiej było ustawiać nam blok na skrzydłach.

Czyli zatem porażka w poprzedniej kolejce w Legionowie była tylko drobnym błędem?

Mam taką nadzieję (śmiech). Wydaje mi się, że udowodniłyśmy, że był to tylko swego rodzaju wypadek przy pracy. Oczywiście ciężko pogodzić się z porażką, ale myślę, że mimo wszystko miała ona też pewien pozytywny aspekt. W Legionowie zostałyśmy jakby nieco przebudzone. Musimy cały czas konsekwentnie i ciężko pracować, żeby wygrywać. Dzisiaj znowu dobrze wszystko pracowało.

Pewnie pokonałyście Atom Trefl Sopot. Czy mogliśmy zatem oglądać Impel Wrocław na najwyższym poziomie?

Uważam, że wciąż jeszcze w naszej grze jest wiele sytuacji, w których możemy zagrać nieco lepiej. Możemy w niektórych miejscach oczyścić naszą grę ze zbędnej nerwowości. Mimo wszystko udaje nam się osiągać bardzo dobre wyniki jak na moment, w którym się znajdujemy.

Za tydzień czeka was wyjazd do Dąbrowy Górniczej. Wiesz już coś o waszych przeciwniczkach?

Ciężko mi ocenić nasze następne rywalki, bo nie znam jeszcze tego zespołu. Jest to mój pierwszy sezon w Polsce i nie znam jeszcze potencjału wszystkich drużyn. Najbliższy tydzień poświecimy jednak na przygotowanie do tego meczu i będę miała okazję zdobyć nieco informacji. Na pewno czeka nas ciężka walka o kolejne ligowe punkty.

Masz za sobą już kilka rozegranych spotkań w ORLEN Lidze. Jakie są twoje wrażenia? Jak możesz ocenić nasze rozgrywki ligowe?

Przede wszystkim jest to bardzo fizyczna liga. W zespołach jest wiele wysokich zawodniczek, które z bardzo dobrej strony prezentują się w bloku i znacznie utrudniają grę na siatce. Dla zawodniczek atakujących niezwykle ważne jest poszukiwanie różnych kreatywnych rozwiązań w ataku. To wpływa niewątpliwie na poziom widowiska, dzięki czemu mecze są ciekawe dla kibiców.

A jak czujesz się w nowym mieście i w nowym klubie?

Świetnie. Myślę, że wybrałam naprawdę wspaniały zespół. Otaczają mnie bardzo mili i przyjaźni ludzie, którzy pomogli mi w aklimatyzacji. Wrocław to bardzo piękne miasto, gdzie można świetnie spędzić wolny czas. Bardzo cieszę się, że z Wrocławia nie jest daleko do Niemiec. Jak tylko mam dwa, trzy dni wolne, staram się wybierać do mojej ojczyzny, żeby spotkać się z moimi bliskimi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved