Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Tichacek: Nie wiem, kto wymyślił sobie te 10 minut przerwy

Lukas Tichacek: Nie wiem, kto wymyślił sobie te 10 minut przerwy

fot. Cezary Makarewicz

- Nie wiem, kto wymyślił sobie te 10 minut przerwy. Wszyscy zawodnicy to krytykują i chyba tylko prezesi są zadowoleni. Ta przerwa miała być po to, żeby sprzedać jakieś gadżety czy coś - głos Lukasa Tichacka w sprawie przerwy w meczu nie jest odosobniony.

W sobotę zagraliście dwa mecze: jeden przed dziesięciominutową przerwą, drugi po. Pierwsze dwa sety były dobre, drugie słabsze.

Lukas Tichacek:Nie wiem, kto wymyślił sobie te 10 minut przerwy. Nie powiem dokładnie, co mam na języku, bo i tak nie możesz tego napisać (śmiech). Wszyscy zawodnicy to krytykują i chyba tylko prezesi są zadowoleni. Ta przerwa miała być po to, żeby sprzedać jakieś gadżety czy coś. Więc może tylko oni mogą być zadowoleni. Ale z drugiej strony taką samą przerwę miała Bydgoszcz i taką samą my. To nie może być usprawiedliwienie.

Ale zazwyczaj drużyna, która prowadziła 2:0, po przerwie grała słabiej. Ciężko się znowu skoncentrować, tym bardziej że wygrało się seta do 13?Wiesz, jak masz taką przerwę, a przegrywasz 0:2, to co trener może powiedzieć? Nic więcej nam nie zostało, więc idziemy na zagrywkę i ryzykujemy jak najwięcej. I tak to było z Transferem. Nasze przyjęcie w trzecim secie było na trzeci, czwarty metr, a do tego pojawiły się błędy w ataku.

Ten mecz mógł i powinien wyglądać jak dwa pierwsze sety, kiedy Transfer nie miał czym was zaskoczyć. Wreszcie też dobrze funkcjonowała wasza gra na kontrach.

Fajnie, że to wyglądało dobrze na kontrze. Ale tak na dobrą sprawę nie wiem, czy jakby nie było tej przerwy, to trzeci set wyglądałby tak, jak dwa pierwsze. Ale nie ma co na to tak patrzeć, naszym zadaniem jest znowu się odpowiednio skoncentrować po tej przerwie, wyjść i zagrać tak, jak wcześniej.

Rozmawiał Marcin Lew – rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved