Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Judith Pietersen: Zagrałyśmy poniżej naszego poziomu

Judith Pietersen: Zagrałyśmy poniżej naszego poziomu

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław w meczu piątej kolejki ORLEN Ligi pokonał u siebie Atom Trefl Sopot 3:0. - Najważniejsze dla nas teraz jest wyciągniecie wniosków z tego pojedynku - przyznała po spotkaniu Judith Pietersen.  - Musimy popracować nad naszą grą.

Przegrałyście w wyjazdowym spotkaniu z Impelem Wrocław 0:3. Jak możesz skomentować ten pojedynek?

Judith Pietersen:Nie zagrałyśmy zbyt dobrego spotkania. Ekipa z Wrocławia zagrała rewelacyjny mecz, ale równocześnie my zaprezentowałyśmy się zdecydowanie poniżej naszego poziomu. Musimy popracować nad naszą grą. Najważniejsze dla nas teraz jest wyciągnięcie wniosków z tego pojedynku. Jak dowiemy się, co było naszą słabą stroną, to musimy poświecić czas na poprawę tego.

Raczej mało kto spodziewał się tak zdecydowanej wygranej w tej konfrontacji. Czego twoim zdaniem zabrakło wam dzisiaj, aby zagrać na lepszym poziomie?Ciężko mi to teraz ocenić. Uważam, że w każdym elemencie miałyśmy drobne problemy. Zobaczymy, jak nasza gra będzie wyglądać za tydzień czy w kolejnych spotkaniach. Mam nadzieję, że dzisiaj miałyśmy tylko zły dzień i to był główny element naszej słabszej postawy. Oby w kolejnych pojedynkach było lepiej.

W poprzednich spotkaniach waszą mocną stroną była trudna zagrywka. W niedzielę chyba zabrakło tego elementu?

Jest w tym nieco prawdy. Ciężko mi jednak teraz ocenić dokładnie naszą zagrywkę. Musimy zobaczyć nagranie z tego meczu i wtedy będziemy mogły odpowiedzieć, czy rzeczywiście tak było.

Po porażce w pierwszej kolejce ORLEN Ligi odniosłyście trzy zwycięstwa, a do tego dobrze prezentowałyście się w Lidze Mistrzyń. Czy to był Atom Trefl Sopot grający na swoim najwyższym poziomie?

Uważam, że zawsze można grać lepiej. Nie da się moim zdaniem zagrać pojedynku bez jakichkolwiek błędów, a zatem zawsze jest coś, co można poprawić. Oczywiście nasza postawa wyglądała wtedy już bardzo dobrze, ale czy to wszystko, na co nas stać? Szkoda dzisiejszego spotkania, ale mam nadzieję, że był to tylko drobny wypadek.

Będąc przy europejskich rozgrywkach. Macie dość napięty kalendarz. Czy czujecie już w nogach to obciążenie?

Nie. Póki co nie możemy kompletnie narzekać. Mamy świetnych ludzi, którzy zajmują się naszą odnową biologiczną, co powoduje, iż jesteśmy optymalnie przygotowane do walki na różnych frontach.

Za tydzień czeka was konfrontacja z PGNiG Naftą Piła. Na co musicie twoim zdaniem poświecić czas pozostały do tej rywalizacji?

Przede wszystkim musimy jak najszybciej zapomnieć o tej porażce. Musimy przeanalizować ten pojedynek, wyciągnąć z niego wnioski i na tej podstawie podjąć pracę. Mam nadzieję, że uda nam się poprawić pewne elementy i za tydzień będzie już lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved