Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jeden mecz MŚ na pewno na Stadionie Narodowym, może drugi też…

Jeden mecz MŚ na pewno na Stadionie Narodowym, może drugi też…

fot. archiwum

Na pewno jeden, a może nawet dwa mecze siatkarskiego mundialu w 2014 roku rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym. Informację tę potwierdziły władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Stadion Narodowy siatkarze testowali już latem, przed LŚ.

Na Narodowym na pewno odbędzie się otwarcie przyszłorocznych mistrzostw świata z udziałem polskiej reprezentacji. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem biało-czerwonych – losowanie grup zaplanowano na styczeń przyszłego roku. – Mogę potwierdzić na razie ten jeden mecz – mówi sport.pl Artur Popko, wiceszef PZPS-u. – Ale do końca tygodnia wyjaśni się, czy będzie możliwość rozegrania w stolicy drugiego spotkania w grupie.

Wszystko zależy od władz Warszawy, czy zechcą partycypować w kosztach wynajęcia obiektu. Tę informację potwierdził sport.pl z kolei prezes siatkarskiego związku Mirosław Przedpełski, który przebywa właśnie w siedzibie FIVB (światowej federacji) w Lozannie. Tam też opowiada o planach organizacji dwóch meczów na Narodowym. – Jest taki plan, żeby był nie tylko jeden mecz, reszta w rękach władz stolicy – poinformował SMS-em Przedpełski.

Jeśli dwa mecze w grupie odbędą się w stolicy, Polacy zagrają także we Wrocławiu, Łodzi, być może w Krakowie, gdzie budowana jest najnowocześniejsza hala w Polsce, oraz w Katowicach. W tym ostatnim mieście przy założeniu, że zespół trenera Stephane’a Antigi będzie walczył o medale. Stadion Narodowy siatkarze testowali już latem, przed Ligą Światową. Przeprowadzono tam pokazowy trening, zawodnicy byli mocno podekscytowani możliwością gry na największym polskim obiekcie sportowym.To interesująca propozycja jako otwarcie, mam jednak obawy co do samego meczu na pełnym stadionie. Tego jeszcze nie było – w Danii, gdzie rozgrywano mistrzostwa Europy, wydzielono tylko część obiektu piłkarskiego. Ale z drugiej strony znam opinie polskich i brazylijskich siatkarzy, którzy trenowali na Narodowym, były dobre. O zainteresowanie się nie martwię, będzie komplet. Tylko w Polsce jesteśmy w stanie zapełnić taki obiekt do ostatniego miejsca – komentuje Wojciech Drzyzga, ekspert Polsatu i sport.pl.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved