Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Matti Oivanen: Mamy dobry zespół i wiemy, o co gramy

Matti Oivanen: Mamy dobry zespół i wiemy, o co gramy

fot. CEV

- Zagrywkę sporo trenuję, ćwiczę na treningach, nawet po nim. Liczę, że z każdym meczem będzie coraz lepiej funkcjonowała - zdradził MVP meczu z AZS-em Politechniką Warszawską, Matti Oivanen. Olsztynianie zwyciężyli w nim 3:0.

Matti, na początku gratulacje. Doskonały mecz i statuetka MVP całkowicie zasłużona. Czy spodziewałeś się, że to spotkanie będzie tak łatwe w waszym wykonaniu?

Matti Oivanen: – Oczywiście, że nie. Co prawda pierwszy set wskazywał na to, że będzie to wyrównany i długi pojedynek, ale zaczęliśmy grać lepiej i drugi i trzeci set były już bardzo szybkie w naszym wykonaniu.

Jaki jest sekret twojej zagrywki? Serwowałeś piekielnie mocno, czym sprawiłeś ogromne problemy rywalom.– Hmm… trudno powiedzieć. Czasami mi się uda, czasami nie. Muszę przyznać, że ten element gry sporo trenuję, ćwiczę na treningach, nawet po nich. Liczę, że z każdym meczem będzie coraz lepiej funkcjonował ten serwis.

Jeszcze lepiej? Dzisiaj swoją grą rozgrzałeś kibiców. W Uranii można było ogłuchnąć od głośnego dopingu. Zwłaszcza wtedy, gdy skandowano twoje imię i nazwisko…

– To było bardzo miłe. Mamy świetnych kibiców! Wspierają nas w każdym meczu i z przyjemnością gramy przed nimi.

Cała drużyna była w tym meczu skuteczna. Chyba dobrze rozpracowaliście rywala.

– Tak, mieliśmy parę spotkań na temat naszego dzisiejszego rywala. Omawialiśmy zarówno jego słabsze strony, jak i te mocne, które trzeba było zniwelować w trakcie meczu.

Waszym kolejnym rywalem jest Effector Kielce. Po takim spotkaniu jak dzisiaj waszym celem są wyłącznie 3 punkty?

– Oczywiście! Po tych czterech spotkaniach liczymy na to, że uda nam się wygrać to, co jest możliwe. Mamy dobry zespół i wiemy o co gramy. Jak dotąd wygraliśmy trzy spotkania. Mecz ze Skrą przegraliśmy, chociaż było blisko do zwycięstwa.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved