Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kinga Dybek: Jesteśmy bardzo ambitne

Kinga Dybek: Jesteśmy bardzo ambitne

fot. Łukasz Krzywański

- Myślę, że to widać, że z meczu na mecz gramy coraz lepszą siatkówkę. Potrzebne jest nam zdobywanie doświadczenia - mówi Kinga Dybek, przyjmująca Pałacu Bydgoszcz. Jej zespół przegrał z Budowlanymi Łódź po czterosetowym pojedynku.

Czego zabrakło do zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu? W drugim secie grałyście świetnie, potem dałyście odbudować się drużynie przeciwnej i mecz wymknął wam się spod kontroli.

Kinga Dybek: – Grałyśmy bardzo dobrze, jeżeli chodzi o grę w polu. Podbijałyśmy dużo piłek. Wydaje mi się, że przyjęcie też było na niezłym poziomie. Czego zabrakło? Na pewno nie charakteru, bo bardzo mobilizowałyśmy się przed tym meczem. Chciałyśmy powalczyć o punkty. Trzeba przyznać, że dzisiaj wygrał lepszy. Siatkarki z Łodzi zagrały bardzo dobrze. Nasze rywalki mają w składzie świetne zawodniczki, z dużym doświadczeniem. U nas z doświadczeniem w zespole jest różnie. Jest dużo młodzieży, mamy niską średnią wieku. Pomimo to myślę, że pokazałyśmy się z dobrej strony.

Myślisz, że z czasem wasza gra będzie wyglądała coraz lepiej?– Uważam, że tak. Myślę, że to widać, że z meczu na mecz gramy coraz lepszą siatkówkę. Potrzebne jest nam zdobywanie doświadczenia. Wiadomo, nie jest łatwo przestawić się z rozgrywek młodzieżowych na te seniorskie, ale jestem przekonana, że będzie coraz lepiej.

Gdybyś mogła porównać mecz z Łodzią do zakończonego po waszej myśli spotkania z Piłą – w którym z nich zaprezentowałyście się lepiej?

– Nie wiem, trudno mi powiedzieć. Myślę, że zagrałyśmy bardzo podobnie. Trudno to ocenić zaraz po meczu pod wpływem emocji.

W dzisiejszym meczu grałyście falami, po okresie bezbłędnej gry przydarzały się fragmenty słabszej dyspozycji. Czym jest to spowodowane?

– Myślę, że jest to spowodowane tym, że mamy w składzie młode zawodniczki. Cały czas staramy się w jakiś sposób naszą grę uspokoić. Na pewno cieszymy się, że dostajemy możliwość gry w takim zespole i zdobywania cennego doświadczenia. Z czasem to zaprocentuje.

Teraz czekają was trudne mecze. Najpierw pojedynek z Chemikiem Police, a później z Legionovią Legionowo. Bardzo trudno będzie o punkty…

– Będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony, powalczyć. Nasza dobra gra w polu, obronie na to pozwala. Wierzę, że ta przegrana da nam wiele do myślenia. Wyciągniemy wnioski, będziemy pracować na treningach jeszcze ciężej. Jesteśmy bardzo ambitne i chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik.

Utrzymując taki poziom gry jak w drugim secie, można zaryzykować stwierdzenie, że jesteście w stanie powalczyć z najlepszymi…

– Jesteśmy zdolne do bardzo dobrej gry. Myślę, że w niektórych momentach jest to widoczne. Musimy po prostu ustabilizować swoją grę i wtedy będziemy w stanie utrzymać taki wysoki poziom.

Cieszysz się, że masz możliwość gry w takim zespole jak Pałac Bydgoszcz?

– Jest to dla mnie duże wyróżnienie. Wiadomo, czasem zdarzają się błędy, nieskończone ataki. Ale staram się dawać z siebie wszystko i pomagać dziewczynom.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved