Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: We Wrocławiu pretendent do złota podejmie mistrza

ORLEN Liga: We Wrocławiu pretendent do złota podejmie mistrza

fot. archiwum

Ozdobą piątej kolejki będzie z pewnością pojedynek pretendenta do mistrzostwa z obrońcą tytułu, czyli Impel Wrocław kontra Trefl Sopot. Dla wrocławianek mecz z mistrzyniami Polski to okazja do poprawy nastrojów po nieoczekiwanej porażce w Legionowie.

Zarówno Impel Wrocław, jak i Atom Trefl Sopot przed sezonem były wymieniane w gronie faworytów do walki o medale. Po czterech kolejkach obie drużyny mają identyczną liczbę punktów i sąsiadują ze sobą w tabeli (Impel jest drugi, jego rywal trzeci). Po pierwszych meczach wydaje się również, że to właśnie zespoły z Wrocławia i Sopotu mają najwięcej argumentów, by na przekór większości ekspertów spróbować zatrzymać w drodze po mistrzowską koronę faworyzowanego beniaminka z Polic. W niedzielne popołudnie we Wrocławiu kibice będą mogli obejrzeć bezpośredni pojedynek na szczycie ORLEN Ligi. Obie drużyny przystąpią do niego jednak w zupełnie innych nastrojach.

Impel Wrocław imponująco rozpoczął nowy sezon – trzy bezproblemowe zwycięstwa z Naftą Piła, Budowlanymi Łódź i Pałacem Bydgoszcz, komplet punktów, bilans setów 9:0 i pozycja lidera. Wszystkie te wydarzenia umacniały w przekonaniu, że we Wrocławiu wreszcie mogą ziścić się sny o nowej potędze na siatkarskiej mapie Polski. Drużyna zanotowała rewelacyjny start, co więcej, pokazała głębię składu, gdyż trener Tore Aleksandersen za każdym razem rozpoczynał inną szóstką. Wszystko układało się zgodnie z planem do zeszłego tygodnia i niespodziewanej porażki w Legionowie z tamtejszą Siódemką SK bank Legionovią. Wrocławianki wyraźnie przegrały 1:3, będąc ekipą słabszą w każdym elemencie. Drużyna straciła fotel lidera i została pokonana przez rywala, z którym porażki nikt we Wrocławiu się nie spodziewał.

– Nie można powiedzieć, że Siódemka Legionowo nas zaskoczyła. Ta przegrana to głównie nasza wina. Legionowianki nie zagrały perfekcyjnego spotkania – nasze błędy były główną przyczyną tej porażki – w pomeczowym wywiadzie komentowała libero wrocławianek, Dorota Medyńska. Przez ostatni tydzień zespół pracował nad tym, by przed pojedynkiem z Atomem Treflem Sopot poprawić elementy, które zawiodły w spotkaniu z podopiecznymi Macieja Kosmola. – Nie będziemy robić wielkiej rewolucji, jeżeli chodzi o treningi. Będziemy szły tym samym tokiem przygotowań. Wykorzystamy te kilka dni, aby wyeliminować błędy i jak najlepiej zaprezentować się w kolejnym spotkaniu – kontynuowała Medyńska. We Wrocławiu nikt zatem nie rozdziera szat, zespół chce szybko zapomnieć o nieudanym poprzednim pojedynku i poprawić sobie humory wygraną z sopociankami. Nie da się jednak ukryć, że po meczu z Legionowem na hegemonicznym wizerunku Impelu pojawiła się maleńka rysa i wątpliwości: czy ta drużyna faktycznie jest tak mocna? A może świetny początek sezonu wynikał z dobrego kalendarza i faktu, że na drodze wrocławianek stawali mało wymagający rywale?Takich wątpliwości nie mają w Sopocie. Zespół co prawda rozpoczął ligowe rozgrywki od wysokiej porażki w Policach, ale potem odniósł pięć zwycięstw z rzędu, wliczając w to ligę i europejskie puchary. We wtorek Atomówki „zmiażdżyły” belgijski VDK Gent w ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń, w których nie straciły jeszcze punktu. Zespół z Sopotu w lidze nie dał złudzeń także MKS-owi Dąbrowa Górnicza, Muszyniance Muszyna i ekipie z Bielska-Białej, pokonując wszystkie drużyny za trzy punkty. „Na rozkładzie” Trefl ma zatem dużo silniejszych przeciwników niż Impel. Sopocianki są przekonane o swojej sile i do stolicy Dolnego Śląska jadą z jasno postawionym celem. – Wrocław to bardzo ciężki teren, ale liczę na komplet punktów. – Co prawda Impel dotychczas nieźle radził sobie w lidze, ale tak naprawdę my będziemy chyba tym pierwszym przeciwnikiem z ligowej czołówki na ich drodze – zapowiada Mariola Zenik, libero mistrzyń Polski.

Wiele wskazuje na to, że w niedzielnym pojedynku o sukcesie którejś z drużyn może zadecydować element bloku. W nim bowiem oba zespoły spisują się rewelacyjnie, a pary Yulia Shelukhina i Zuzanna Efimienko (Atom Trefl Sopot) oraz Agnieszka Kąkolewska i Makare Wilson (Impel Wrocław) zajmują czołowe pozycje w klasyfikacjach blokujących. Ciekawie również zapowiada się pojedynek dobrze jak dotąd serwujących wrocławianek z będącymi w wysokiej formie przyjmującymi z Sopotu, z libero Mariolą Zenik na czele. We Wrocławiu dojdzie również do indywidualnych starć: reprezentantek Polski Joanny Kaczor oraz Anny Podolec na ataku, zagranicznych gwiazd naszej ligi: Maren Brinker i Kimberly Hill, doświadczonych rozgrywających: Frauke Dirickx i Izabeli Bełcik, wspomnianych środkowych, a także libero – byłej gwiazdy kadry – Zenik z młodą i perspektywiczną Dorotą Medyńską.

Podrażniony Impel Wrocław kontra będący na fali wznoszącej Atom Trefl Sopot. Pretendent do tytułu i nowa ligowa siła przeciwko dwukrotnemu mistrzowi Polski i obrońcy trofeum. Hit piątej kolejki spotkań ORLEN Ligi może być tylko jeden! W stolicy Dolnego Śląska kibiców czeka pojedynek wagi ciężkiej. Podopieczne Tore Aleksandersena zwycięstwem nad najlepszą drużyną ubiegłego sezonu będą chciały potwierdzić swoją siłę i udowodnić, że zeszłotygodniowa przegrana była tylko wypadkiem przy pracy i nie należy dorabiać do niej dodatkowej ideologii. Atom Trefl Sopot we Wrocławiu spróbuje pokonać w czwartym z rzędu ligowym spotkaniu kolejną czołową drużynę do kolekcji. Ten, kto zwycięży, będzie najmocniej „naciskał” na beniaminka z Polic i stanie się jego głównym przeciwnikiem w początkowej fazie ligi. Przegrany straci bezpośredni kontakt z czołową dwójką i przynajmniej na moment będzie musiał ochłodzić swoje rozbudzone ambicje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved