Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Pora na ligowe przełamanie

ORLEN Liga: Pora na ligowe przełamanie

fot. archiwum

W niedzielne popołudniu na parkiet w Bielsku-Białej wybiegną gospodynie oraz ekipa z Dąbrowy Górniczej. Rywalizacja zapowiada się doskonale, bowiem oba zespoły będą chciały zrehabilitować się po nieudanej kolejce ligowej tydzień temu.

Podopieczne trenera Zawieracza gościły ostatnio na Pomorzu, gdzie musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 0:3. Siła ataku w sopockiej ekipie nie podlega dyskusji, ale same bialanki przyznały, że to spotkanie okazało się dla nich srogą lekcją. Takie porażki bardziej są lekcją na przyszłość, niż działają przygnębiająco. Pracujemy nad błędami, które popełniłyśmy w dwóch ostatnich meczach i mam nadzieję, że szybciutko je wyeliminujemy – analizowała rozgrywająca zespołu Aluprofu Bielsko-Biała Dorota Wilk. Wiarygodność tych słów zespół potwierdził już w ramach rozgrywek europejskich, gdzie na własnym parkiecie podejmował zespół z Miluzy. Ich determinacja nie tylko wystarczyła do odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu 3:0 i wyrównania stanu rywalizacji. Rozpędzone zawodniczki z Podbeskidzia w spektakularnym stylu rozstrzygnęły na swoją korzyść złotego seta i awansowały do dalszych rozgrywek.

Dąbrowianki z kolei wróciły pokonane z Kazania. Mimo przegranej ich postawa mogła się podobać. Widać było, że wnioski z porażki z niedocenianą ekipą z Muszyny zostały wyciągnięte. Gdyby nie błędy własne w pierwszej partii i przegrana w tej odsłonie, być może Gamowa i spółka musiałaby zapłacić wyższą cenę za częściowe zlekceważenie rywala z Polski. Dobre elementy w grze środkiem, skuteczność Sassy i pierwsze przebłyski wyższej dyspozycji u Mariny Katić, która prowadziła grę dąbrowianek, mogą cieszyć. Włodarze klubu zatroszczyli się w międzyczasie także o koło ratunkowe w postaci rozgrywającej tureckiego Eczacibasi Özge Kirdar Cemberci. O ile sprawy formalne zostały już sfinalizowane, o tyle nie ma mowy na tym etapie o zgraniu rozgrywającej z resztą zespołu, więc na jej debiut będziemy musieli zaczekać. Pozyskanie Turczynki to ważny krok w kontekście słabszej dyspozycji rozgrywających, a szybszy, preferowany przez zawodniczkę znad Bosforu styl zdecydowanie będzie korzystał z dynamicznych środkowych Adams i Dziękiewicz. Szczególnie ta ostatnia w swojej grze na pewno posiada spore rezerwy.

W kontekście rywalizacji obu zespołów atutem zawodniczek z Podbeskidzia jest szeroka ławka. Najlepszym przykładem jest debiutantka w ORLEN Lidze, absolwentka SMS-u – Natalia Strózik, która na ławce pozostawiła znacznie bardziej doświadczoną Karolinę Ciaszkiewicz-Lach. Na kłopot bogactwa trener Zawieracz cierpi również na pozycji środkowej, chociaż tutaj jedynie Małgorzata Lis wydaje się mieć zagwarantowane miejsce w pierwszej szóstce. Kreowana na liderkę Niemka Heike Beier jeszcze dość nieśmiało korzysta z tej roli, ale znana jest ona z efektywnej, a nie efektownej gry. Znacznie węższa ławka może okazać się problemem dąbrowianek, które bazują na grze Katarzyny Zaroślińskiej. Jej drugoplanowa koleżanka – Natalia Brussa – raczej stanowi o sile rezerwowego „kwadratu” aniżeli dąbrowskiego ataku. Niemniej jednak wydaje się, że dąbrowianki powoli wchodzą w sezon i z meczu na mecz będą prezentowały się lepiej. W optymistycznych barwach widzi przyszłość również libero dąbrowskiej drużyny Krystyna Strasz, która jako dobrych duch zespołu zapowiada mobilizację na spotkanie z rywalkami z Bielska-Białej. – Przegraliśmy do tej pory siedemdziesiąt pięć procent tego, co zagrałyśmy. Nie wiem, co jest przyczyną naszej bardzo słabej gry. Mam nadzieję, że „teraz marnie, później się nagarnie”. W końcu musimy się pozbierać – deklaruje libero zespołu z Zagłębia. Czas pokaże, czy ligowe przełamanie nastąpi już w niedzielne popołudnie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved