Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Antiga i Blain? To się może udać

Daniel Castellani: Antiga i Blain? To się może udać

fot. archiwum

Daniel Castellani - obecny szkoleniowiec tureckiego Fenerbahce, a wcześniej PGE Skry Bełchatów, reprezentacji Polski oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - uważa, że Antiga z Blainem przy boku to duet, który doskonale poradzi sobie z polską kadrą.

Obaj panowie znają się świetnie, bowiem to właśnie Castellani postanowił wprowadzić francuskiego przyjmującego w realia polskiej ligi. W 2007 roku, będąc trenerem PGE Skry, przekonał Francuza do występów w ekipie z Bełchatowa. Od tamtego czasu minęło już sześć lat, a Antiga nie tylko nadal pozostaje zawodnikiem grającym w PlusLidze, a ponadto niedawno wybrany został na selekcjonera biało-czerwonych. Argentyński trener może więc być nazwany ojcem zaistniałej sytuacji. Zapytany o to, jak ocenia wybór swojego byłego zawodnika na najważniejsze trenerskie stanowisko w Polsce, Castellani zareagował pozytywnie.

– Antiga to przede wszystkim wspaniały, pełen dobroci człowiek i niezwykle pracowity siatkarz. Powiedziałbym, że jest perfekcyjny, dlatego jestem przekonany, że będzie dobrym trenerem. Nie ma w tym względzie doświadczenia, ale ma je Blain, a Stephane jest odpowiedzialnym człowiekiem i na pewno do maja zrobi wszystko, by jak najlepiej się przygotować do nowej roli. Nie ukrywał on jednak, że pierwszą reakcją było zaskoczenie. Podkreślił także niebagatelne znaczenie II szkoleniowca, którym został Philippe Blain. – Byłem w szoku, gdy usłyszałem, że Stephane będzie trenerem Polski. Ale gdy ochłonąłem i dowiedziałem się, że będzie pracować wspólnie z Philippem Blainem, który jest świetnym szkoleniowcem, pomyślałem, że to się może udać.

Niewykluczone, że Daniel CastellaniStephane Antiga spotkają się już we wtorek w Warszawie, gdzie z tamtejszym AZS Politechniką mecz w ramach Pucharu Challenge rozegra Fenerbahçe Grundig Stambuł prowadzone przez Argentyńczyka.źródło: Fakt, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved