Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Stelian Moculescu: Zabrakło pewności siebie

Stelian Moculescu: Zabrakło pewności siebie

fot. archiwum

Po pięciosetowym boju ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała niewygodnego rywala, jakim jest VfB Friedrichshafen. Z niemieckim zespołem polskim drużynom zawsze trudno się grało. - Mieliśmy więcej szczęścia - wyznał trener ZAKSY Sebastian Świderski.

W polskim zespole najlepiej zaprezentował się Grzegorz Bociek, który zdobył 24 punkty, natomiast w ekipie niemieckiej pierwsze skrzypce grał Walentin Bratojew (27 pkt.). Kędzierzynian czekał trudny mecz, gdyż Niemcy przegrali tydzień temu w Belgii 1:3 z Knack Roeselare i bardzo liczyli na punkty w meczu z Polakami. Trener Friedrichshafen Stelian Moculescu mógł być jednak zadowolony z postawy swojej drużyny. – Szkoda mi mojej drużyny. W 80 procentach nasza grała wyglądała naprawdę bardzo dobrze. W końcówce zabrakło nam pewności siebie. Potrzebujemy czasu – przyznał Moculescu.

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle spodziewali się twardej gry ze strony Friedrichshafen, co przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener ZAKSY Sebastian Świderski. Ciężko nam się grało przeciwko Friedrichshafen, ponieważ przegrali mecz z Roeselare i byli zmotywowani, aby wygrać. Bardzo dobrze serwują, do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Pod koniec meczu mieliśmy więcej szczęścia niż Niemcy – zakończył były zawodnik reprezentacji Polski, a obecnie trener Sebastian Świderski.

Popełnialiśmy sporo błędów, jednak te błędy w polu, błędy przyjęcia wkalkulowaliśmy w mecz. Ta hala i zespół Friedrichshafen zawsze, od lat, jakikolwiek by miał skład, słynął z tego, że u siebie był groźny w polu zagrywki. Dobrze, że w tie-breaku, chyba przy stanie 1:4, podeszliśmy do tego meczu tak, że po prostu jesteśmy lepszym zespołem – tuż po spotkaniu na antenie Radia Park przyznał libero ZAKSY, Piotr Gacek.Chyba jedna strona boiska nam tu sprzyjała i na tej stronie właśnie skończyliśmy ten mecz. Cieszymy się bardzo z wygranej, ale nasza gra jeszcze nie wygląda tak, jak chcemy – dodał Grzegorz Bociek.Rywalami ZAKSY w grupie G Ligi Mistrzów są Friedrichshafen, Knack Roeselare oraz Galatasaray Stambuł.

źródło: CEV, inf. własna, Radio Park

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved