Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jochen Schöps: W sporcie nie można niczego przewidzieć

Jochen Schöps: W sporcie nie można niczego przewidzieć

fot. Joanna Skólimowska

- To, że przegraliśmy, jest może zaskoczeniem, ale nie sensacją. Wiedzieliśmy o tym, że Budva nie jest wcale takim łatwym rywalem, jakby się wydawało - mówi po porażce w Lidze Mistrzów atakujący Asseco Resovii Rzeszów, Jochen Schöps.

Jochen Schöps przyznaje, że rzeszowianie spodziewali się trudnej przeprawy w meczu z czarnogórskim zespołem. – Analizowaliśmy ich pojedynek z Czeskimi Budziejowicami, w którym zagrali naprawdę dobrze i mieliśmy świadomość, że to nie będzie łatwy pojedynek. Wiadomo jednak, że liczyliśmy na zwycięstwo, tym bardziej że graliśmy u siebie – przyznaje niemiecki atakujący. – Ten mecz nie ułożył się jednak po naszej myśli i po dwóch przegranych pierwszych setach byliśmy już w trudnym położeniu. W trakcie tego pojedynku było kilka momentów, w których wydawało się, że złapaliśmy swój rytm gry, ale okazało się, że to były tylko chwilowe zrywy i nie byliśmy w stanie utrzymać do końca dobrego poziomu gry. Graliśmy nierówno i to było największym problemem. Przez swoje przestoje zostaliśmy ukarani porażką. Musimy nad tym pracować – dodaje Jochen Schöps.

Trzeba im oddać, że rozegrali bardzo dobry mecz, szczególnie w ataku. Wygrali mnóstwo akcji, w których wykorzystywali nasz blok. Mieli też dobre przyjęcie i ich rozgrywający bardzo często uruchamiał środkowych. Nie pottrafiliśmy zatrzymać ich skutecznej gry. Z kolei my mieliśmy problemy z kończeniem swoich akcji. Na przykład moje ataki nie były tak efektywne i regularne, jak bym sobie tego życzył – mówi na łamach Przeglądu Sportowego atakujący mistrzów Polski. Ta porażka może utrudnić rzeszowianom wyjście z grupy i awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. – Na pewno zależy nam na tym, żeby wygrać jak najwięcej meczów się da. Moim zdaniem nie powinniśmy jednak myśleć w tym momencie o tym, które miejsce w grupie zajmiemy, tylko skupić się na najbliższym spotkaniu. Takie wychodzenie przed szereg i myślenie o tym, co będzie za kilka tygodni czy kilka miesięcy, nigdy nie jest dobre, tym bardziej że w sporcie nie można niczego przewidzieć – dodaje Jochen Schöps.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w serwisie przegladsportowy.plźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved