Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Wygrana Waldviertel w „polskim” meczu

Raport z Austrii: Wygrana Waldviertel w „polskim” meczu

fot. archiwum

Kolejne zwycięstwo przed własną publicznością zanotowali Bartłomiej Gajdek i Michał Peciakowski. Ich SG Waldviertel bez większych problemów pokonał UVC Graz Tomasza Dynkowskiego, jednak tym razem w składzie Graz zabrakło polskiego atakującego.

Już pierwsze akcje spotkania „polskich” ekip wskazywały na dominację podopiecznych trenera Causevica. Przewaga gości miała potwierdzenie także w meczowych statystykach. – Graz to świetny zespół, ale można powiedzieć, że zdominowaliśmy ich w każdym elemencie i nie daliśmy dojść do słowa – mówił po spotkaniu polski rozgrywający Waldviertel. Rzeczywiście dystans dzielący obie ekipy był spory, co potwierdzają wyniki poszczególnych partii wygranych przez gospodarzy kolejno do 15, 20 i 19.

Bezsilny tym razem był także lider ekipy Martina Plessla – Paul Buchegger. Mimo 52% efektywności atakującego UVC Graz brak wsparcia ze strony kolegów z zespołu znalazł swoje odzwierciedlenie w wyniku. W spotkaniu mimo miejsca w meczowym składzie nie zagrał drugi atakujący UVC Graz – Tomasz Dynkowski. Tomek ustąpił w tym roku miejsca młodemu austriackiemu talentowi Paulowi Bucheggerowi. Ten układ pasuje chyba wszystkim. Paul jest świetny technicznie, silny, ma 17 lat i 2 metry i 3 cm wzrostu. Taki zawodnik musi grać. Tomek z kolei postanowił ten fakt wykorzystać… Austria to liga z fantazją – dodaje Michał Peciakowski.

W konfrontacji z rywalami bardzo dobrze prezentował się vis a vis Bucheggera. Drugi z Polaków broniących barw SG Waldviertel – Bartłomiej Gajdek – był nie tylko najlepiej punktującym, ale także najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. – Gra przed własną publicznością bardzo nam się układa, w każdym secie na początku zdobyliśmy kilka punktów przewagi i utrzymaliśmy to do końca. Znacznie polepszyła się atmosfera w drużynie, nakręcamy się pozytywnie po każdym punkcie – mówił po spotkaniu polski atakujący. Słowa młodego zawodnika potwierdzał także już doświadczony na austriackich parkietach polski rozgrywający. – Wygraliśmy po bardzo dobrym meczu. Wygląda na to, że ze względu na brak meczów przygotowawczych musieliśmy poświęcić kilka spotkań ligowych, aby odnaleźć się jako zespół – komentował spotkanie Michał Peciakowski. Unikając indywidualnych wyróżnień, podkreślił jednak atut zespołowości przemawiający na korzyść SG Walviertel. – Żadna jednostka ludzka nie zagrała wybitnie, za to wybitnie zagrał zespół. Jeśli zdarzyły się jakieś błędy w obronie, to tylko dlatego, że dwóch lub trzech z nas szło do tej samej piłki. Taka gra cieszy oczy i serce – zakończył podsumowanie spotkania Michał Peciakowski.

SG Waldviertel UVC Holding Graz 3:0
(25:15, 25:20, 25:19)Składy zespołów:
SG Waldviertel: Isek (12), Calabek (6), Cebron (9), Ene (8), Gajdek (15), Peciakowski (1), Hiemetberger (libero)
UVC Holding Graz: Ertl, Menner (8), Penolio (4), Swoboda (4), Mozer (4), Buchegger (14), Blaha (libero) oraz Steiner i Schachinger

Swoją pozycję po ostatnim weekendzie umocnił także wicelider tabeli. Siatkarze TSV Volksbank Hartberg po czterosetowej walce pokonali SG Supervolley. Tym samym podopieczni Waltera Pellingera zamykają stawkę z tylko jednym punktem po pięciu kolejkach. Na boisku dwoili i troili się Kriehbaumer z Hirschingerem, jednak dobra dyspozycja liderów gospodarzy pozwoliła na urwanie rywalom tylko jednego seta. Swoje szanse siatkarze Supervolley mieli także wcześniej, już w pierwszej odsłonie niemal do końca miejscowi dotrzymywali kroku podopiecznym trenera Hirczy. Ostatecznie odsłonę premierową wygrali goście (28:26). Kolejne partie nie były już tak wyrównane, a dystans dzielący obie ekipy najlepiej potwierdza wynik ostatniego seta, wygranego przez Hartberg do 14. O sile ataku swojego zespołu stanowił Matthias Pack, zdobywca 19 oczek zanotował efektywność na poziomie 63%.

SG Supervolley OÖ – TSV Volksbank Hartberg 1:3
(26:28, 23:25, 25:22, 14:25)

Składy zespołów:
SG Supervolley: Kriechbaumer (14), Grasserbauer F. (4), Hirschinger (5), Pitner (13), Lechthaler (14), Polixmair (5), Radlspack (libero) oraz Obergruber (1), Fritz i Kurbisch (4)
TSV Volksbank Hartberg: Schloffer (13), Pack (19), Postl (11), Thaller (6), Unterberger (7), Schweighofer (4), Schutzenhofer (libero) oraz Imsirović, Isajlović i Trothann (2)

Złudzeń rywalom nie zostawili także siatkarze wicemistrza Austrii. Podopieczni trenera Chrtianskiego, wykorzystując atut własnej hali, wypunktowali rywali z VBC Weiz. Przy równej grze obu ekip w elemencie bloku różnicę sprawiła osoba Janisa Pedy. Lider Hypo Tirolu Innsbruck nie miał większych problemów z obijaniem w ataku rąk blokujących rywali. O ile dwie pierwsze odsłony meczu miały bliźniaczo podobny przebieg – prowadzenie wypracowane przed drugą przerwą techniczną utrzymywało się do końca partii, o tyle zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w trzecim secie. W ostatniej odsłonie meczu, w jej decydującej fazie oczekiwane rezultaty przyniósł zryw gości. Jednak mimo ambitnej walki, po rywalizacji punkt za punkt więcej zimnej krwi w końcówce meczu zachowali podopieczni trenera Chrtianskiego, wygrywając 26:24.

Hypo Tirol Innsbruck – VBC Weiz 3:0
(25:19, 25:18, 26:24)

Składy zespołów:
Hypo Tirol Innsbruck: Peda (25), Kaszap (2), Hein (4), Berger (6), Jimenez (3), Duarte Da Silva (3), Shoji (libero) oraz Koraimann (7), Tusch (1), Harthaler (3) i Kronthaler
VBC Weiz: Holzl (5), Holzel (11), Landfahrer (12), Grasserbauer J. (8), Johansson (5), Damm (1), Riener (libero) oraz Konrad i Mayer

Ostatnie ze spotkań zaplanowanych na 5. kolejkę rozgrywek pomiędzy VBK Klagenfurt i hotVolleys Wiedeń Roberta Szczerbaniuka zostało przełożone na 6 listopada.

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki i tabela ligi austriackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved