Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Mieszko Gogol: Musimy mieć się na baczności

Michał Mieszko Gogol: Musimy mieć się na baczności

fot. archiwum

- To ciekawa drużyna. Prezentują bałkański styl, dosyć spontaniczny, oparty na sile, czyli mocnej zagrywce i ataku - mówi o zespole Budvanska Rivijera Budva Michał Mieszko Gogol. To kolejny rywal w fazie grupowej Ligi Mistrzów Asseco Resovii Rzeszów.

W środę w hali Podpromie Asseco Resovia w 2. kolejce Ligi Mistrzów zmierzy się z Budvanską Rivijerą Budva. Czarnogórcy, podobnie jak mistrzowie Polski, w pierwszej serii zanotowali pewne zwycięstwo. Pokonali drużynę z Czech – Jihostroj Ceske Budejovice 3:0. – W tym meczu pokazali się naprawdę z bardzo dobrej strony. Muszę przyznać, że to solidna drużyna, ale nie grała jeszcze z solidnym przeciwnikiem. Niemniej jednak musimy mieć się na baczności – przestrzega statystyk Asseco Resovii, Michał Mieszko Gogol, który wylicza najsilniejsze strony rywala. – Prezentują bałkański styl, dosyć spontaniczny, oparty na sile, czyli mocnej zagrywce i ataku ze skrzydeł. Przede wszystkim jest to drużyna, która przyjedzie do Rzeszowa i zaryzykuje na zagrywce, w trudnych sytuacjach, na kontrach i tego musimy pilnować. Na pewno się przed nami nie położą – podkreśla.

Statystyk Asseco Resovii zaznacza również, że kluczowym elementem środowego meczu może być przyjęcie zagrywki u rywali. – Zobaczymy, jak będzie ono wyglądało pod ciężarem naszej zagrywki – mówi Gogol i dodaje, że słabszą stroną Czarnogórców jest to, że do przyjęcia flota ustawiają się w trzech przyjmujących. W dodatku mają tylko dwóch zawodników, którzy mogą zagrać flota, reszta zagrywa na dużym poziomie ryzyka z wyskoku. – Możemy celować w dowolnego przyjmującego w dowolnej konfiguracji, bo ten, który jest zaangażowany w atak, tak samo angażuje się na przyjęciu i wydaje mi się, że jest to minus – uważa Gogol.

*Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl
Autorem tekstu jest Tomasz Błażejowskiźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved