Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Nie ma mowy o huraoptymizmie

Marcin Wojtowicz: Nie ma mowy o huraoptymizmie

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Nie odczuwam żadnej presji związanej z naszymi wynikami. Nikt ze mną nie rozmawiał na temat awansu bądź samej możliwości awansu - mówi trener wicelidera I ligi kobiet, Marcin Wojtowicz. Developres Rzeszów w czterech meczach zdobył 11 punktów.

Mecz z SMS-em Sosnowiec był pokazem siatkarskiego kunsztu Developresu Rzeszów. Gospodynie przeważały w każdym elemencie i wysoko wygrały z młodzieżowymi reprezentantkami Polski, pozwalając im w pierwszym secie ugrać zaledwie 9 punktów. – Nie daliśmy rywalkom się rozkręcić. Wiedzieliśmy, że jest to młody, nieobliczalny zespół. Jeśli tylko pozwolilibyśmy im się rozegrać, to moglibyśmy sobie narobić sporo kłopotów – podsumował spotkanie trener Developresu Rzeszów Marcin Wojtowicz.

Zespół z Sosnowca to ostatnia drużyna rozgrywek, która dotychczas wygrała tylko jedną partię. W Rzeszowie nie zdołała poprawić swojego dorobku. Developres ani na chwilę nie oddał inicjatywy, w pełni kontrolując przebieg meczu. – Zagraliśmy konsekwentnie. Uczulałem zawodniczki, by nie odpuszczały i by podeszły do tego meczu tak, jak do każdego innego – podkreślił trener i dodał: – Dziewczyny miały zagrać na sto procent. Rozluźnienie miało przyjść dopiero po meczu i tak też się stało. Udało nam się zrealizować założenia i zagraliśmy po prostu bardzo dobre spotkanie.

Po czterech meczach Developres jest jedną z trzech niepokonanych drużyn w lidze. Po zwycięstwie nad SMS-em awansował na 2. miejsce w tabeli, wyprzedzając innego beniaminka – Karpaty MOSiR Krosno. – Nie ma mowy o huraoptymizmie i o myśleniu o awansie. Cel postawiliśmy sobie przed sezonem. Mamy grać jak najlepiej i pokazywać się od jak najlepszej strony. Na ile to wystarczy, zobaczymy po sezonie – powiedział opiekun Developresu. – Nie odczuwam żadnej presji związanej z naszymi wynikami. Nikt ze mną nie rozmawiał na temat awansu bądź samej możliwości awansu. Nie ma takiego tematu. Mamy dobrze grać, dobrze się prezentować i wygrywać co się da. Nie ma mowy o żadnym sztucznym pompowaniu balona – dodał.Teraz przed siatkarkami dwa tygodnie przerwy. Kolejny mecz Developres rozegra dopiero 9 listopada w Warszawie. – Ten tydzień poświęcimy na mocniejszy trening. Potem będą święta i dziewczyny dostaną wolne. Od poniedziałku przygotowujemy się normalnie do spotkania ze Spartą Warszawa – zakończył trener Wojtowicz.

Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved