Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Trudny rywal Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza

LM: Trudny rywal Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza

fot. archiwum

W 2. kolejce gr. F Ligi Mistrzyń na siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza czeka trudny rywal, główny pretendent do awansu - Dinamo Kazań. Obie drużyny po pierwszych meczach mają komplet punktów i po ich bezpośrednim starciu jedna umocni się na czele tabeli.

W pierwszej kolejce spotkań grupy F zarówno Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, jak i Dinamo Kazań odnotowały pewne zwycięstwo bez straty seta. Podopieczne Waldemara Kawki odprawiły z kwitkiem rumuński zespół Stiinty Bacau, zaś Dinamo znokautowało Volero Zurich ze Szwajcarii. Po tych meczach na czele tabeli znalazły się siatkarki z Rosji, które wyprzedziły MKS jedynie lepszym stosunkiem małych punktów. Zwycięstwo w nadchodzącym spotkaniu będzie zatem bardzo cenne, bowiem nieco umocni jedną z tych drużyn na pozycji lidera tabeli.

Po pojedynku ze Stiintą Bacau, a przed wyjazdem do Kazania, dąbrowianki rozegrały spotkanie ligowe przeciwko ekipie Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna. Pojedynek zakończył się dopiero po walce w tie-breaku i ostatecznie MKS zdobył w nim tylko jeden punkt. – Musimy powiedzieć sobie szczerze, że robimy za dużo prostych błędów. Jeżeli są trudne sytuacje, to można to zrozumieć, ale nie przy prostych piłkach. To nas niszczy – powiedziała po meczu Elżbieta Skowrońska.

Kapitan dąbrowskiej ekipy nie ukrywała, że przed wyjazdem do Kazania jej zespół nie będzie miał praktycznie czasu na treningi i pracę elementami, które sprawiają problemy. – Będziemy walczyć i mam nadzieję, że będziemy skuteczniejsze i w to wierzę – zastrzegła.Trener Waldemar Kawka również nie był zadowolony z wyniku, choć nie mógł odmówić swoim siatkarkom ambicji. Te jednak mogą nie wystarczyć w konfrontacji z ekipą Dinama Kazań. Wśród zawodniczek tego zespołu znajdziemy takie gwiazdy jak Jekaterina Gamowa, Maria Borodakowa czy Antonella del Core. Jednak główną bombardierską w meczu z Volero Zurich była Amerykanka Jordan Quinn Larsonn-Burbach, która zdobyła 16 punktów. Gamowa dołożyła 13 oczek, del Core 11, zaś Borodakowa 7. Nie można także odmówić drużynie z Kazania dobrego przyjęcia. W meczu pierwszej kolejki libero Jekaterina Ulanowa zanotowała 67% pozytywnego przyjęcia.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pozyskał turecką rozgrywającą Özge Kirdar Çemberci, jednak tej zawodniczki nie zobaczymy jeszcze w czwartkowym meczu Ligi Mistrzyń. Ciężar rozegrania spocznie na barkach Anny Kaczmar i Mariny Katić. Ta pierwsza wyszła w „szóstce” w meczu pucharowym, natomiast Katić znalazła się w podstawowym składzie na mecz z Muszynianką. Która z nich rozpocznie spotkanie przeciwko Dinamo Kazań, przekonamy się już w czwartek o godzinie 16:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved