Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Kowal: Trzeba cały czas walczyć o swoje

Andrzej Kowal: Trzeba cały czas walczyć o swoje

fot. archiwum

Po porażce kadry na ME ze stanowiska selekcjonera zwolniono Andreę Anastasiego. Jednym z kandydatów na nowego trenera był Andrzej Kowal. Szkoleniowiec Resovii przyznał, że miałby odwagę podjąć wyzwanie i wyraził zdziwienie ostatnimi słowami prezesa PZPS-u.

Mirosław Przedpełski na konferencji prasowej powiedział, że dziwi go fakt, iż polscy szkoleniowcy nie mają odwagi, aby podjąć się pracy z kadrą narodową. Andrzej Kowal już pod koniec września nie ukrywał, że gdyby otrzymał taką propozycję od PZPS-u, to z pewnością poważnie by ją rozważył. – Jeśli padło stwierdzenie, że polscy trenerzy nie mają odwagi, to ciekawe komu związek składał propozycję, bo nie bardzo wiem czy tylko mnie – powiedział dziś na łamach Przeglądu Sportowego i dodał: – Dla mnie najważniejszym kryterium w tej sytuacji był ważny kontrakt z klubem. Gdyby nie to, przyjąłbym ofertę związku.

Trener mistrzów Polski podkreślił, że w obecnych czasach trzeba mieć odwagę podjąć wyzwanie i ryzyko. Przypomniał, że on już jedną taką sytuację ma na swoim koncie. – Czasami taka propozycja pojawia się raz w życiu i trzeba się decydować. Czego się tutaj obawiać? A jaka była sytuacja w Rzeszowie, jak zaczynałem pracę przed dwoma laty? Trzeba cały czas walczyć o swoje i tyle. Jeżeli ktoś się czegoś boi, to nie powinien być trenerem, a jest nas wielu i nie sądzę, żeby polscy trenerzy się bali – zaznaczył.

Andrzej Kowal dodał, że według niego praca w roli pierwszego szkoleniowca reprezentacji wyklucza możliwość zatrudnienia w klubie. Przyznał, że prowadził rozmowy odnośnie objęcia stanowiska asystenta. – Zapytano mnie, czy jeśli się nie zgodzę zostać pierwszym trenerem, to czy przyjmę opcję drugiego. Powiedziałem, że jak najbardziej, bo to nie kolidowałoby aż tak bardzo z obowiązkami w klubie. Ostatecznie jednak drugim trenerem polskiej kadry został wybrany Philippe Blain, były reprezentant Francji, a następnie jej selekcjoner.Sternik mistrzów Polski powiedział także, że według niego żaden z polskich trenerów nie miałby problemów z poprowadzeniem zespołu narodowego. Dodał też, że obecnie trzeba jednak życzyć powodzenia Stephane’owi Antidze i nowemu sztabowi szkoleniowemu. – Jak będzie grała dobrze reprezentacja, to będzie się też dobrze działo w klubach. Jak nie będzie wyników kadry, to skończą się sponsorzy, telewizja i wszyscy będziemy głęboko pod ziemią.

*Rozmawiał Rafał Myśliwiec
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved