Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman: To jedyne takie miejsce we Włoszech

Zbigniew Bartman: To jedyne takie miejsce we Włoszech

fot. Przemysław Cyrulik

Zbigniew Bartman po zdobyciu mistrzostwa Polski z Asseco Resovią Rzeszów przeniósł się do włoskiej Casy Modena. - Widać, że Modena żyje siatkówką - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym polski atakujący, który ma udany początek sezonu.

– Atmosferę czuć w hali nawet, kiedy jest ona pusta – mówi Bartman. – Widać, że Modena żyje siatkówką. To chyba jedyne miejsce we Włoszech, gdzie większość gazet pisze o siatkówce, a nie o piłce nożnej – dodaje polski zawodnik, który porównuje pracę dziennikarzy w Polsce i we Włoszech. Reprezentant Polski podkreśla, że włoscy dziennikarze i kibice mniej śledzą poczynania zawodników. – Człowiek ma okazję pooddychać. Nie mówię, że w Polsce tego nie ma, ale w naszym kraju bardziej jesteśmy na oku dziennikarzy i kibiców. Siatkówka nie jest tutaj tak popularna jak w Polsce i zawodnikom żyje się nieco łatwiej, bo są trochę bardziej anonimowi – tłumaczy.

– Pamiętam taki moment w swojej karierze, że postanowiłem w końcu wrócić do polskiej ligi, by być bardziej widocznym. W naszej lidze jeden dobry mecz młodego siatkarza wystarczy, by okrzyknąć go wielką gwiazdą. Niektórym to nie przeszkodzi, ale inni mogą osiąść na laurach. Najpierw trzeba zagrać kilka dobrych sezonów, a później można mówić o narodzinach wielkiej nadziei – twierdzi siatkarz.

Jak popularny „Zibi” radzi sobie z mieszkaniem i grą za granicą? – To sprawdzian charakteru. Wiadomo, że od obcokrajowca wymaga się więcej. Jak idzie dobrze, to jest fajnie, ale kiedy zaczynają się schody, to też trzeba sobie z nimi radzić – mówi zawodnik, któremu Półwysep Apeniński nie jest obcy. – Włosi są bardzo głośni i tragicznie jeżdżą (śmiech). Ale jak człowiek ma trochę dobrej woli, to wszędzie potrafi się odnaleźć – kończy Zbigniew Bartman.*Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved