Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Muszynianki muszą postawić kropkę nad „i”

Puchar CEV: Muszynianki muszą postawić kropkę nad „i”

fot. archiwum

Zespół Polskiego Cukru Fakro rozegra mecz rewanżowy w I rundzie Pucharu CEV z Haifą Volleyball. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem mineralnych 3:1. Jutro wystarczy wygrać tylko dwie partie, ale Muszyna zapewne powalczy o zwycięstwo.

Po pierwszym meczu sztab szkoleniowy już poznał przeciwnika. O ile przed tygodniem zespół Haify Volleyball był trochę egzotycznym rywalem, o tyle w środę powinno być inaczej. Siatkarki z Muszyny w Izraelu zagrały poprawnie, jednak nie wystrzegły się błędów, stąd porażka w trzecim secie. W zespole z Haify nie ma wielkich gwiazd, które wzięłyby na siebie ciężar gry w trudnych momentach. Drużyna jest wyrównana, dobrze poukładana, ale w porównaniu z naszą ekipą jest słabsza. Jednak to jest właśnie piękno sportu, że niczego nie można być pewnym do ostatniego gwizdka sędziego. Mimo wszystko przed własną publicznością mineralne powinny przypieczętować awans do kolejnej rundy Pucharu CEV.

W ORLEN Lidze drużyna Polskiego Cukru Fakro zajmuje piąte miejsce w tabeli. Ma na swoim koncie 3 zwycięstwa i jedną porażkę z Atomem Treflem Sopot. W ostatnią niedzielę Muszyna zagrała znakomity mecz w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie, jakiego oczekiwali kibice po srebrnych i brązowych medalistach ubiegłego sezonu. Zwroty akcji, piękne i długie wymiany, zacięte końcówki setów i do samego końca nie można było wskazać zwycięzcy. Ten mecz zapewne kosztował wiele sił podopieczne Bogdana Serwińskiego, jednak miejmy nadzieję, że trzy dni wystarczą, aby dojść do siebie. W spotkaniu z Tauronem bardzo dobrze zaprezentowały się środkowe z Muszyny. – Było widać w spotkaniu, że środkowe zagrały na dobrym poziomie. Mamy taki zespół, że jak wszystkie będziemy grały na takim poziomie jak dzisiaj zrobiły to nasze środkowe, to o zwycięstwa będę spokojna. Po dzisiejszym podziale punktów na pewno wiemy nad czym musimy jeszcze popracować. Tworzymy naprawdę dobry zespół, musimy jak najszybciej wyeliminować błędy, jakie cyklicznie popełniamy, a zapewniam, że będzie dobrze – przyznała kapitan mineralnych, Aleksandra Jagieło. Oby spełniły się słowa przyjmującej i wszystkie zawodniczki zagrały na podobnym poziomie jak środkowe w niedzielnym meczu, a o dwa wygrane sety, a nawet i trzy będziemy mogli być spokojni.

Czy Muszyna podtrzyma dobrą passę? Czy może izraelski zespół, który nie jest faworytem, czymś zaskoczy? Tego dowiemy się już jutro. Spotkanie z Haifą Volleyball rozpocznie się o godzinie 20.30.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved