Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Marcin Bachmatiuk: Mamy jasny cel – utrzymać fotel lidera

Marcin Bachmatiuk: Mamy jasny cel – utrzymać fotel lidera

fot. archiwum

Morze Bałtyk Szczecin po zwycięstwie nad GTPS-em Gorzów Wielkopolski objęło fotel lidera gr. 1 II ligi mężczyzn. - Kluczem do zwycięstwa była gra zespołowa, do tego dołożyliśmy dobry blok i zagrywkę - przyznał środkowy Morza, Marcin Bachmatiuk.

W sobotę graliście mecz na szczycie, wygraliście go 3:2, zwycięstwo cenniejsze, bo odniesione na wyjeździe. Co było kluczem do zwycięstwa z GTPS-em Gorzów Wlkp.?

Marcin Bachmatiuk:Przede wszystkim cieszy nas to, że ten mecz wygraliśmy. Kluczem do zwycięstwa była gra zespołowa, do tego dołożyliśmy dobry blok i zagrywkę. W tym sezonie wygraliśmy już trzeci raz z GTPS-em, wcześniej na turniejach towarzyskich w Sulęcinie i Gorzowie.

Wygląda na to, że w tym sezonie lubicie grać tie-breaki, pięć spotkań, trzy pięciosetowe i to z drużynami z czołówki. Jedno jest pewne, walczycie zawsze do końca.Najważniejsze, że wszystkie trzy tie-breaki wygrane. Mnie osobiście najbardziej cieszy to, że mecze z Poznaniem i Sulęcinem przegrywaliśmy już 1:2, ale pokazaliśmy charakter i dojrzałą siatkówkę, pomimo że mamy młody zespół i wyszarpaliśmy te zwycięstwa.

Po ostatnim spotkaniu objęliście fotel lidera gr. 1, teraz pewnie zrobicie wszystko, żeby utrzymać to miejsce. Kto może wam zagrozić?

– Tak, przed sezonem postawiliśmy sobie cel, żeby zająć pierwsze miejsce w grupie. Teraz każdy będzie chciał zbić „mistrza”. Naszym największym rywalem jesteśmy my sami. Jeśli będziemy grać swoją siatkówkę, to jestem spokojny o utrzymanie fotelu lidera. W tej rundzie pozostały nam jeszcze dwa mecze z Wilczynem i Międzyrzeczem – mamy jasny cel, narzucić swój styl gry i wygrać oba spotkania bez straty punktu.

Przez problemy z halą gracie teraz więcej meczów na wyjazdach, co w rundzie rewanżowej oznacza, że zagracie u siebie. To jest duży plus?

– Niestety, mecze na wyjazdach gramy z przymusu. Mamy specyficzną halę, więc powinna nam pomóc. Czekamy, aż znowu będziemy mogli pokazać się przed własną publicznością.

Teraz dwa tygodnie przerwy, jak zamierzacie wykorzystać ten czas?

– Dostaliśmy 4 dni wolnego, ten czas spędzimy, odpoczywając od siatkówki. Dla nas to mały plus, ponieważ będziemy mieć troszeczkę czasu na to, żeby wyleczyć mikrourazy.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved