Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Daria Michalak: Chcemy zwyciężać w kolejnych meczach

Daria Michalak: Chcemy zwyciężać w kolejnych meczach

fot. archiwum

- Miałyśmy dobrze grać, nie oddawać punktów i spotkań w łatwy sposób. Zespół pokazał, że potrafi wygrywać, więc automatycznie te cele wzrosły - przyznała Daria Michalak, libero SMS-u Opole. Jej zespół jest liderem grupy 2 II ligi kobiet.

W zeszłym sezonie w całej rundzie zasadniczej SMS Opole zdobył 22 punkty, a teraz po 6 kolejkach macie ich już 15. Co jest przyczyną tak dobrej postawy całego zespołu?

Daria Michalak:Przede wszystkim poprawiła się atmosfera w zespole. Wszystkie dziewczyny zaczęły bardziej walczyć o miejsce w składzie. W drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy i to też dużo wniosło. Najważniejszą zmianą jest nowa rozgrywająca. Nigdy nie miałyśmy dwóch playmakerek na podobnym poziomie, stąd nowa osoba na tej pozycji bardzo wiele zmieniła.

Póki co zajmujecie fotel liderek swojej grupy. Po sześciu rundach spotkań macie na swoim koncie pięć zwycięstw i jedną porażkę. Co możesz powiedzieć właśnie o tym przegranym meczu?Na początku trzeba zacząć od siebie. Nie zagrałyśmy tak, jak w poprzednich meczach i to dało się zauważyć. Swoją cegiełkę dołożyli także sędziowie, którzy nie mieli chyba najlepszego dnia. Dodatkowo w drugim secie trochę pomieszałyśmy ustawienia już na samym początku i to wprowadziło trochę nerwowości w nasze granie. Porażki się zdarzają i trzeba o nich jak najszybciej zapomnieć i wygrywać kolejne mecze.

W większości spotkań wygrywacie sety bardzo wyraźnie – pojawiają się wyniki 25:16 czy 25:18. W minionych latach to rywalki odprawiały was w takim stosunku…

Według mnie zdecydowanie podniosłyśmy swój poziom sportowy, dzięki czemu wygrywamy kolejne mecze. Na pewno każdy klub przed nowym sezonem stara się trochę „dozbroić” nowymi zawodniczkami, a także poprawiać umiejętności tych, które w zespole zostają. W tym sezonie to my dyktujemy warunki podczas większości spotkań, w poprzednich latach różnie z tym bywało.

Czy w waszej grze jest jakiś element, który według ciebie należy szczególnie wyróżnić jako wasz atut?

– Nasza dobra gra nie zaczyna się od jednego elementu, bo poprawiłyśmy każdy jej aspekt. W zeszłym sezonie wszystkie siatkarki poświęciły dużo czasu na wypracowanie pewnych rzeczy, na poprawienie swoich słabszych stron i teraz to daje spodziewane skutki. Wiadomo, że na przykład, gdy dobrze zagrywamy to łatwiej nam bronić i wyprowadzać kontry, ale w tym roku nawet w trudnych sytuacjach udaje nam się wyjść z akcji obronną ręką.

Na pewno jedną z centralnych postaci opolskiego SMS-u jest trener, Patryk Fogel. Większość zawodniczek zna się z nim od kilku lat i to chyba znacznie ułatwia wzajemną współpracę.

Znamy się z nim bardzo dobrze, wiemy czego od nas oczekuje i co stara się z nami wypracować i poprawić. Atmosfera na linii zawodniczka – trener jest chyba dzięki temu lepsza niż w innych klubach. On zna nas bardzo dobrze i my znamy go bardzo dobrze. To pozwala nam lepiej się rozumieć i dogadywać.

Przed startem rozgrywek miałyście postawione jakieś cele. Czy po tych pierwszych ligowych kolejkach coś się w tych ustaleniach zmieniło?

Cel był prosty – miałyśmy dobrze grać i nie oddawać punktów i spotkań w łatwy sposób. Zespół pokazał, że potrafi wygrywać i gromadzić kolejne punkty, więc automatycznie te cele się zmieniły i stały się bardziej wygórowane. Teraz przed każdym pojedynkiem trener i my jesteśmy już bardziej nastawione na zwycięstwo niż przed startem sezonu. Wyłącznie dobra gra już nam nie wystarcza, chcemy zwyciężać w kolejnych meczach.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved