Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Jagieło: Czwarty mecz, trzy zwycięstwa, jest się z czego cieszyć

A. Jagieło: Czwarty mecz, trzy zwycięstwa, jest się z czego cieszyć

fot. Łukasz Krzywański

- Należy pochwalić za dzisiejszą grę nasze środkowe. Sylwia (Sylwia Wojcieska - przyp. red.) dobrze trzymała Kasię Zaroślińską. Bardzo fajnie zagrała również Ivana Plchotova - powiedziała po spotkaniu Aleksandra Jagieło.

Dwa punkty wywalczone w Dąbrowie Górniczej. Czy to dużo?

Aleksandra Jagieło: – Przyjechałyśmy do Dąbrowy Górniczej po to, by właśnie wywieźć z tego trudnego terenu choć dwa punkty. Zwyciężyłyśmy, a łatwo nie było i dlatego trzeba cieszyć się z tego podziału punktów. Najważniejsze jest zwycięstwo, nie będziemy już oceniać czy za dwa, czy za trzy punkty.

W spotkaniu momentami panował duży chaos na boisku.– Tak to bywa, jak za wszelką cenę chce się zmazać wcześniej przegrane mecze. Zespół z Dąbrowy Górniczej był bardziej pod ścianą niż mój, bo to przecież wicemistrzynie Polski przegrały ostatnie dwie ligowe kolejki. Mój zespól też na koncie miał porażkę z Atomem Treflem Sopot. Ta nerwowa gra mogła właśnie wynikać z faktu, że i my, i gospodynie chciałyśmy za wszelką cenę zmazać piętno porażki.

Zagrałyście przyzwoicie blokiem…

Należy pochwalić za dzisiejszą grę nasze środkowe. Sylwia (Sylwia Wojcieska – przyp. red.) dobrze trzymała Kasię Zaroślińską. Bardzo fajnie zagrała również Ivana Plchotova. Mamy wysokie środkowe i bardzo się cieszę, że w tym meczu nasz blok zafunkcjonował. Gdybyśmy popełniły trochę mniej błędów własnych, może udałoby się na tym trudnym terenie wygrać za trzy punkty, gdyż zespół z Dąbrowy Górniczej nie gra obecnie na tym poziomie, na którym na pewno potrafi. Nie ma co gdybać, trzeba się cieszyć ze zwycięstwa na terenie przeciwnika i nadal pracować nad poprawą jakości gry.

Wasze środkowe w tym spotkaniu zdobyły więcej punktów niż atakujące…

– Było widać w spotkaniu, że środkowe zagrały na dobrym poziomie. Mamy taki zespół, że jak wszystkie będziemy grały na takim poziomie jak dzisiaj zrobiły to nasze środkowe, to o zwycięstwa będę spokojna. Po dzisiejszym podziale punktów na pewno wiemy nad czym musimy jeszcze popracować. Tworzymy naprawdę dobry zespół, musimy jak najszybciej wyeliminować błędy, jakie cyklicznie popełniamy, a zapewniam, że będzie dobrze.

Stworzyłyście, podobnie jak większość klubów w tym sezonie, nowy zespół. Czy te popełnione błędy można przypisać brakowi maksymalnego zgrania zespołu?

Myślę, że po części tak. W meczu z dąbrowskim Tauronem dały o sobie znać po obu stronach przede wszystkim nerwy. Tak jak mówiłam na początku naszej rozmowy, każdy chciał wygrać to spotkanie. W takich sytuacjach bardzo często pojawia się duża nerwowość, która niestety nie jest dobrym sojusznikiem i z tego powodu w grę wplata się cała masa błędów. By uniknąć tych podstawowych błędów, trzeba nadal nad tym dużo pracować. Myślę, że w tym przypadku czas działa na naszą korzyść, gdyż z meczu na mecz będziemy tworzyć zespół coraz bardziej zgrany.

Mam rozumieć, że po zwycięstwie w Dąbrowie Górniczej może być tylko lepiej?

Tak właśnie będzie. Ogromnie cieszymy się z tego zwycięstwa. Czwarty mecz, trzy zwycięstwa, naprawdę jest się z czego cieszyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved