Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Charlotte Leys: Tylko jako drużyna możemy sięgać po najwyższe cele

Charlotte Leys: Tylko jako drużyna możemy sięgać po najwyższe cele

fot. Atom Trefl Sopot

- VDK Gent gra bardzo szybką siatkówkę. Dziewczyny, jeśli dobrze przyjmą piłkę, potrafią odpowiedzieć z drugiej strony siatki naprawdę ekspresowo. Są dobre w ataku - mówi o najbliższych rywalkach Atomu Trefla w Lidze Mistrzyń Charlotte Leys.

Atom Trefl w rozgrywkach ligowych idzie jak burza. Trzy wyraźne zwycięstwa w czterech spotkaniach to dobry prognostyk przed najbliższym spotkaniem Ligi Mistrzyń?

Charlotte Leys:Na pewno. Jeśli wygrywasz, czujesz się dobrze, a wtedy lepiej się gra. My tak mamy przed meczem z VDK Gent. To belgijska drużyna, więc naprawdę nie mogę się doczekać tego spotkania.

No właśnie, we wtorek serce pani mocniej zabije? Będzie miejsce na sentymenty?

Oczywiście, że będą sentymenty! (uśmiech) To w końcu zespół z mojego rodzimego kraju, choć nigdy nie grałam osobiście w tej drużynie, ale zawsze grałam przeciw niej. Wciąż znam kilka siatkarek stamtąd, niemniej na boisko wyjdę po to, aby walczyć o zwycięstwo.Co może pani powiedzieć o Gent Dames?

Grają bardzo szybką siatkówkę. Jeśli dobrze przyjmą piłkę, potrafią odpowiedzieć z drugiej strony siatki naprawdę ekspresowo. Są dobre w ataku. Ale przecież i my nie jesteśmy słabym zespołem, dobrze radzimy sobie w ataku i innych elementach, więc powinno być dobrze.

W ORLEN Lidze ma pani już na koncie dwie statuetki MVP zawodów. We wtorek Charlotte Leys ponownie będzie najlepsza?

To nie ma przecież aż tak wielkiego znaczenia (uśmiech). Ważne, że jest się częścią drużyny, bo tylko jako drużyna możemy sięgać po najwyższe cele. To bardzo miłe, kiedy jest się docenionym po meczu, ale ja jestem częścią zespołu i najważniejsze jest dla mnie to, by on wygrywał.

Cele Atomu Trefla w ORLEN Lidze są jasne, a na co stać „atomówki” w rozgrywkach Ligi Mistrzyń?

– Myślę, że w pierwszej rundzie Vakifbank zajmie pierwsze miejsce w grupie, ale my – mam wielką nadzieję – uplasujemy się na drugiej pozycji. Jest to dla nas bardzo realna opcja i sądzę, że tak właśnie się stanie.

Wspomniała pani, że faworytem grupy jest Vakifbank, ale czy Turczynki mogą ulec atomowej sile Atomu Trefla?

Zagramy z nimi na pewno bez nerwów, na dużym „luzie”. Będziemy się trochę bawić siatkówką i być może pokażemy coś fajnego w meczu z nimi, może damy radę się im przeciwstawić w naszej hali.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved