Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ł. Wiśniewski: Mam nadzieję, że odkupiliśmy swoje winy

Ł. Wiśniewski: Mam nadzieję, że odkupiliśmy swoje winy

fot. Sabina Bąk

W 3. kolejce Plusligi ZAKSA w trzech setach pokonała tegorocznych debiutantów z Podbeskidzia, wygrywając partie kolejno do 20, 17 i 15. O tym, co zadecydowało o takim wyniku, opowiedział Strefie Siatkówki Łukasz Wiśniewski, środkowy kędzierzyńskiej ekipy.

Twoja drużyna pewnie pokonała dzisiaj zespół BBTS-u Bielsko-Biała. Co było kluczem do tego sukcesu?

Łukasz Wiśniewski: – Myślę, że przede wszystkim była to koncentracja, nasze podejście oraz zagrywka, bo właśnie w tym elemencie przeważaliśmy i zdecydowanie ułatwiliśmy sobie grę, komplikując jednocześnie plany przeciwników.

W tym sezonie w waszej drużynie pojawiła się mieszanka młodości z doświadczeniem. Myślisz, że to jest dobry przepis na sukces?– Czas pokaże, ale myślę, że już kilka zespołów, ustawiając skład w ten sposób, wyszło na tym bardzo dobrze. Mam nadzieję, że i w naszym przypadku się to sprawdzi i również będziemy się cieszyć z takiego ustawienia.

Czy ostatnia dość zaskakująca porażka w Olsztynie podziałała na was mobilizująco?

– Na pewno tak, tak samo w Olsztynie, jak i dzisiaj nie zlekceważyliśmy rywala. Co prawda w Olsztynie w przeciwieństwie do spotkania z drużyną BBTS-u gra się nie kleiła. Cieszymy się, że kibice co prawda nie wypełnili hali, ale mimo wszystko przyszli na mecz naprawdę licznym gronem i bardzo im za to dziękujemy. Mam nadzieję, że chociaż trochę odkupiliśmy swoje winy.

Czy w związku z tym, że po drugiej stronie siatki występował zespół, który jest tegorocznym debiutantem w Pluslidze, sprawiało to, że presja była mniejsza?

– Nie, tak jak już wcześniej wspomniałem – bardzo często do spotkania ze słabszym zawodnikiem na papierze trzeba wyjść jeszcze bardziej zmotywowanym niż do rywala teoretycznie lepszego, dlatego tak też dzisiaj podeszliśmy do meczu i gra układała nam się od samego początku bardzo dobrze, oby tak było do końca sezonu.

Według wielu opinii transfery, które zostały dokonane w tym sezonie w ZAKSIE, nie były tak spektakularne, jak u innych drużyn. Przede wszystkich chodzi o rzekomo osłabione przyjęcie. Jak możesz odnieść się do tych zarzutów? Myślisz, że w takim składzie uda wam się poprawić wynik z zeszłego sezonu?

– Wiadomo, że ile osób – tyle będzie różnych opinii. Każdy ma prawo wyrazić własne zdanie, ja absolutnie tak nie uważam. Czy Piotrek Gacek, Michał Ruciak i Dan Lewis mogą być osłabieniem w przyjęciu? W tej kwestii można polemizować, ale ja absolutnie się z tym nie zgadzam. Co do poprawienia wyniku to na pewno będzie ciężko, bo inne zespoły również się zbroją i dokonały wielu fajnych transferów. Z całą pewnością łatwo nie będzie, ale mam nadzieję, że co najmniej uda nam się powtórzyć sukcesy z poprzedniego sezonu, czyli Puchar Polski, Final Four i finał PlusLigi.

*Rozmawiała: Ewa Burak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved