Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klaudia Kaczorowska: Każdy wygrany mecz buduje morale

Klaudia Kaczorowska: Każdy wygrany mecz buduje morale

fot. Piotr Woźniak

W czwartej kolejce ORLEN Ligi Atom Trefl Sopot pokonał przed własną publicznością BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0. - Trener przykłada dużą wagę do obrony i przyjęcia, więc przynosi to widoczne efekty - przyznała po spotkaniu Klaudia Kaczorowska.

We wczorajszym pojedynku udało wam się pokonać ekipę z Bielska-Białej. Co twoim zdaniem zadecydowało o waszej wyższości w tej konfrontacji?

Klaudia Kaczorowska: – Myślę, że przyjęcie. Po raz kolejny dobrze się zaprezentowałyśmy w tym elemencie, a każda z nas zakończyła mecz z bardzo dobrą skutecznością. Jak jest dobre przyjęcie, reszta przychodzi już dużo łatwiej.

Czy temu elementowi poświęcacie najwięcej czasu na treningach? W końcu wszystko zaczyna się od dobrego przyjęcia.– Nie. Nasze bloki treningowe pozostają stałe. Trener przykłada dużą wagę do obrony i przyjęcia, więc przynosi to widoczne efekty.

Wróćmy jeszcze do wydarzeń ze środka tygodnia, czyli pojedynku w Lidze Mistrzyń. Możesz chyba przyznać, że możecie być bardzo zadowolone z wyniku osiągniętego w Rumunii?

– W dużej mierze tak. Przywiozłyśmy komplet punktów, a zespół grał dobrze. Oczywiście zawsze jest coś do poprawienia – ten pierwszy set nie był przecież dobry w naszym wykonaniu.

Czy wygrana w Lidze Mistrzyń dodała wam pewności siebie przed pojedynkiem ligowym?

– Na pewno. Każdy wygrany mecz buduje morale, a słabszy czy przegrany psuje humor. Jesteśmy pozytywnie nastawione. Nasza praca na treningach przynosi widoczne efekty, więc jest to na pewno budujące.

Kolejny pojedynek już we wtorek, a rywalem będzie VDK Gent. Rozumiem, że oczywiście walczycie o zwycięstwo? Wiecie już coś o swoim przeciwniku?

– Zawsze gramy, żeby wygrać. Inaczej nie byłoby sensu wychodzić na boisko. Tutaj mamy w grupie zaledwie sześć meczów, więc każde spotkanie jest równie ważne. Gent to młoda belgijska drużyna, a o tym, jak szybką i dynamiczną siatkówkę gra się w ich kraju, świadczy ostatni występ na mistrzostwach Europy, gdzie Belgijki wywalczyły brązowy medal. Spodziewamy się podobnego siatkarskiego stylu po Gent.

W ORLEN Lidze w następnej kolejce czeka was ciężki wyjazd do Wrocławia. Impel Wrocław to zespół, który przeszedł bardzo mocną przebudowę i niewątpliwie nie będzie należał do łatwych przeciwników.

– Łatwym przeciwnikiem na pewno nie będzie, bo to personalnie bardzo silna drużyna, która tak jak i my aspiruje do medali w tym sezonie. Rywalki będą również chciały udowodnić coś sobie i kibicom po przegranej w Legionowie. We Wrocławiu na pewno nie będzie faworytów, więc jedziemy tam zrobić swoje, zagrać naszą siatkówkę i bardzo chcemy wywalczyć tam kolejne punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved