Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kinga Bąk: Wykonałyśmy dużo pracy

Kinga Bąk: Wykonałyśmy dużo pracy

fot. archiwum

Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo sensacyjnie pokonała lidera tabeli ORLEN Ligi, Impel Wrocław. Przegrywanie nigdy nie jest przyjemne, zwłaszcza jeśli się prowadzi w tabeli - mówił po spotkaniu trener wrocławianek Tore Aleksandersen.

Środkowa drużyny przyjezdnych zwróciła uwagę na klasę rywala i wysoki poziom, jaki legionowianki zaprezentowały w dzisiejszym meczu. – Siatkarki z Legionowa wykonały kawał dobrej roboty. Grały dobrą siatkówkę i sprawiały wiele problemów naszym przyjmującym. Przez to my nie mogłyśmy wyprowadzać naszych akcji tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Kapitan Impelu Wrocław komplementowała także grę na siatce przeciwniczek. – Legionowianki bardzo dobrze blokowały – zakończyła Makare Wilson. Dla norweskiego szkoleniowca była to pierwsza porażka w ORLEN Lidze. W przeciwieństwie do swojej podopiecznej Tore Aleksandersen upatrywał przyczyn porażki głównie w postawie swoich podopiecznych. – Zagraliśmy źle, ułatwiając tym samym grę rywalkom. Popełniliśmy 16 błędów w ataku, co zadecydowało o porażce. Przegrywanie nie jest przyjemną sytuacją, szczególnie w naszej sytuacji. Musimy więcej walczyć, być bardziej agresywnymi na boisku – mówił trener drużyny z Dolnego Śląska.

W zupełnie innych nastrojach była kapitan gospodyń, Kinga Bąk. – Cieszymy się z pierwszych trzech punktów na własnym terenie. Ten mecz mógł się podobać kibicom, bo wykonałyśmy dużo pracy na boisku. Dzięki zagrywce mogłyśmy ustawiać skuteczny blok. Ciężka praca w końcu przyniosła efekty i udało się wygrać za 3 punkty. Trzeci set był dla kibiców, aby wprowadzić jeszcze więcej emocji – obróciła w żart stratę jednej partii kapitan gospodyń. W Legionowie wierzą, że mecz był także momentem przełomowym dla Bereniki Tomsi, która zdobyła tytuł MVP. – Gratuluję Berenice, bo zasłużyła na to wyróżnienie – zakończyła Kinga Bąk. Trener Siódemki SK Banku Legionovii Legionowo nie krył radości z pierwszego ligowego zwycięstwa, odniesionego nad tak silną drużyną. – Cieszymy się z trzech punktów, zwycięstwo było dla nas najważniejsze. Przyjechał do nas lider tabeli, który nie stracił do tego meczu nawet seta. Potrafiliśmy narzucić swój styl gry. Maciej Kosmol zaznaczył, że nie było to zwycięstwo odniesione z łatwością. – Te sety, które kończyły się grą na przewagi, równie dobrze mogły zakończyć się inaczej, jesteśmy tego świadomi. Szczęście jednak się do nas uśmiechnęło. Szkoleniowiec podkreślił, że drużyna musi dalej pracować i nadal poprawiać własną grę. – Pomimo wygranej wiemy, że wciąż jest wiele do poprawy – zakończył trener legionowianek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved