Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jarosław Lech i Mateusz Mędrzyk przegrali w Pucharze CEV

Jarosław Lech i Mateusz Mędrzyk przegrali w Pucharze CEV

fot. archiwum

Kolejnych dwóch Polaków znalazło się w słowackiej ekstraklasie. Mowa o Jarosławie Lechu i Mateuszu Mędrzyku, którzy występowali dotąd na zapleczu PlusLigi. Obaj siatkarze bronią barw Volley Team Bratysława.

Jarosław Lech jeszcze kilka tygodni temu był zawodnikiem KS-u Milicz, który tuż przed inauguracją sezonu wycofał się z rozgrywek I ligi mężczyzn. Z kolei Mateusz Mędrzyk grał ostatnio w KU AZS-ie UAM Poznań. Jak podkreśla Jakub Michalak, menadżer siatkarzy, zarówno Lech, jak i Mędrzyk przygotowania do sezonu rozpoczęli dość późno, bo we wrześniu, jednak dzięki wytężonej pracy zdołali odrobić zaległości treningowe. – Jarek i Mateusz trenowali po dwa razy dziennie, dlatego są dobrze przygotowani do sezonu – wyjaśnia prowadzący interesy Polaków Michalak.

Mistrzowie Słowacji nie są tą samą drużyną co w minionym sezonie. W klubie zaszły ogromne zmiany. Zarówno drużyna, jak i sztab szkoleniowy przeszli prawdziwą rewolucję. Poza Polakami w Volley Team grają: Grek Dimitrios Efraimidis, Czarnogórzec Milan Blazo i Serb Dusko Novoselać, ale zespół wciąż nie jest kompletny. Do czasu domknięcia pełnego składu drużynę seniorską uzupełniają bratysławscy juniorzy. Pomimo problemów kadrowych stołeczni plany mają bardzo ambitne. Włodarze klubu chcą obronić mistrzowski tytuł, dotrzeć do Final Four MEVZA (Ligi Środkowoeuropejskiej) i pokazać się z jak najlepszej strony w Pucharze CEV. Działacze Volley Team już teraz zgłosili akces gry w Challenge Cup w przypadku, gdyby zespół odpadł z Pucharu CEV.

Tymczasem bratysławianie mają za sobą inaugurację rozgrywek pucharowych. Kilka dni temu na własnym parkiecie w trzech setach ulegli wicemistrzom Bułgarii, CVC Grabovo, w szeregach których występuje m.in. Georgij Bratojew. Lech i Mędrzyk byli najlepszymi zawodnikami słowackiej drużyny. Pierwszy zapisał na swoim koncie 13 oczek, z kolei Mędrzyk 9, atakując ze skutecznością 90%. – Pierwszy mecz zagraliśmy poprawnie. Mamy nadzieję, że z meczu na mecz będziemy grać coraz lepiej i uda się zrealizować założone przez klub cele – powiedział Mateusz Mędrzyk.Cieszę się, że młodzi, perspektywiczni zawodnicy z Polski trafiają do obiecujących, zagranicznych klubów, gdzie grają pierwsze skrzypce – dodał Jakub Michalak.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved