Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Janusz Bułkowski: Musimy walczyć o każdą piłkę

Janusz Bułkowski: Musimy walczyć o każdą piłkę

fot. plusliga.pl

- PlusLiga zaliczana jest do grona najlepszych na świecie i tak naprawdę w każdym meczu trzeba być maksymalnie skoncentrowanym, żeby zdobyć jakieś punkty - mówi trener BBTS-u Bielsko-Biała, beniaminka polskiej ekstraklasy, Janusz Bułkowski.

Wprowadził pan Nysę do elity, ale z powodów formalnych drużyna nie mogła w niej zagrać. Co pan sądzi o zamknięciu PlusLigi?

Janusz Bułkowski: Dla mnie to zabicie rywalizacji sportowej. Od początku tak twierdziłem i zdania nie zmienię. Myślę, że wielu trenerów się z tym zgadza. Liga powinna być otwarta, bo klubów w naszym kraju nie stać jeszcze na pełen profesjonalizm tego typu.

Teraz reforma działa na pańską korzyść, bo z BBTS-em jesteście niejako zwolnieni z walki o utrzymanie. Medale raczej też wam „nie grożą”, więc o co właściwie walczycie?Nie mamy żadnych konkretnych założeń na zasadzie: zdobyć dane miejsce, jak choćby ZAKSA, która musi grać o medale. My nie mamy takich ambitnych celów i przede wszystkim takiej drużyny jak Kędzierzyn-Koźle, ale chcemy pokazać walkę z każdym zespołem. Niezależnie od tego, czy po drugiej stronie siatki jest ZAKSA, Resovia Rzeszów czy Effector Kielce, postaramy się grać swoje i walczyć o każdą piłkę.

Między PlusLigą a jej zapleczem rzeczywiście jest tak duża przepaść?

Nie ma co ukrywać, że tak. PlusLiga zaliczana jest do grona najlepszych na świecie i tak naprawdę w każdym meczu trzeba być maksymalnie skoncentrowanym, żeby zdobyć jakieś punkty. W naszym przypadku oznacza to – jako że jesteśmy beniaminkiem – iż każdy mecz musimy grać na 110 procent możliwości.

Jesteście w stanie utrzeć nosa faworytowi?

Na pewno nie możemy się ich przestraszyć, bo jeśli to nastąpi już w szatni, to szkoda w ogóle wychodzić na parkiet. Powtórzę: musimy walczyć o każdą piłkę, od pierwszej do ostatniej akcji. Zaryzykujemy też zagrywką, a z tym różnie bywa: czasem to zaskoczy, czasem zupełnie się nie udaje. Bardziej skupiamy się na własnej grze niż na tym, co robi ZAKSA, bo przecież wiadomo, że to klasowy zespół. Na każdej pozycji mają zawodników lepszych niż my, ale będziemy starali się im dorównać.

Cały wywiad Łukasza Balińskiego w serwisie opole.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved