Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sandra Szczygioł: Chcemy zdobyć cenne dla nas punkty

Sandra Szczygioł: Chcemy zdobyć cenne dla nas punkty

fot. archiwum

- Przeciwniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego to mądra i poukładana drużyna. Jednakże dołożymy wszelkich starań, żeby odnieść zwycięstwo - zapewniła Sandra Szczygioł. Atakująca Budowlanych Budlex Toruń wraca także do nieudanego spotkania w Krośnie.

Kilka dni po porażce z Karpatami Krosno potrafi pani wskazać przyczynę tak dużej różnicy pomiędzy waszą grą u siebie a na wyjeździe?

Sandra Szczygioł:W Krośnie główną przyczyną naszej porażki była zbyt duża liczba własnych błędów, jakie popełniłyśmy. Zagrałyśmy to spotkanie po prostu źle. Co prawda w niektórych fragmentach spotkania prowadziłyśmy, ale swojej dobrej gry nie potrafiłyśmy utrzymać na tyle, by wygrać co najmniej seta. W najbliższą sobotę będziemy chciały zrehabilitować się za poprzednią nieudaną kolejkę i zdobyć punkty, które są dla nas ważne. Zwycięstwo wzmocni morale zespołu.

Powrócę do różnicy w waszej grze. Czy to, iż znacznie słabiej radzicie sobie na wyjeździe, nie leży w sferze psychicznej? Mam na myśli fakt utraty pewności siebie podczas rywalizacji na parkietach przeciwniczek.Na każdy mecz wychodzimy tak samo zmobilizowane i chcemy wygrywać. Nie odpuszczamy żadnego pojedynku. Niestety, dwóch meczów wyjazdowych nie możemy zaliczyć do udanych (w I kolejce torunianki uległy w Rzeszowie miejscowemu Developresowi 0:3 – przyp. red.). Musimy pracować, by kolejny pojedynek w hali przeciwniczek został przez nas wygrany.

Jak już pani wspomniała, w sobotę zmierzycie się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zauważalna jest większa mobilizacja w zespole przed rywalizacją z liderkami tabeli?

Chcemy – o czym powiedziałam już wcześniej – zdobyć cenne dla nas punkty. Na pewno czeka nas trudne spotkanie. Przeciwniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego to mądra i poukładana drużyna, jednakże dołożymy wszelkich starań, żeby odnieść zwycięstwo. Jeśli zagramy swoją poprawną siatkówkę, mamy szansę zanotować korzystny rezultat.

Czy w pojedynku z podopiecznymi Dariusza Parkitnego będzie element siatkarski, na który szczególnie zwrócicie uwagę?

Głównie będziemy się skupiać na naszej zagrywce, a także skutecznej grze w odbiorze i bloku. Chcemy odrzucić przeciwniczki od siatki, co z pewnością ułatwiłoby nam grę na siatce.

Barwy PLKS-u Pszczyna zamieniła pani na trykot Budowlanych Budlex Toruń. Po okresie przygotowawczym i trzech kolejkach jest pani zadowolona z podjęcia takiej decyzji?

Jestem zadowolona. W ubiegłym sezonie grałam w niższej klasie rozgrywkowej i cieszę się, iż mogłam wrócić do pierwszej ligi. Wierzę, że w toruńskiej drużynie będę mogła podnieść swoje umiejętności siatkarskie.

Jak wygląda rywalizacja sportowa na pozycji atakującej z Joanną Sobczak. Czy jest ustalona hierarchia, która z was jest podstawową zawodniczką na prawym skrzydle?

Dysponujemy wyrównanym składem. Co prawda ostatnie dwa mecze rozpoczynałam w wyjściowej szóstce, ale nie jest powiedziane, że jestem pierwszą atakującą. O grze w podstawowym zestawieniu decyduje dyspozycja dnia i forma, jaką prezentujemy w tygodniu na treningach poprzedzających ligowe starcie.

Rozmawiał: Szymon Łożyński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved