Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Twardowska: Na pewno nie możemy zwieszać głów

Julia Twardowska: Na pewno nie możemy zwieszać głów

fot. Łukasz Krzywański

- Jeżeli teraz się poddamy, to nie widzę sensu rozgrywania następnych spotkań - podkreśliła Julia Twardowska. Przyjmująca Pałacu Bydgoszcz podsumowała swoje pierwsze występy na najwyższym szczeblu rozgrywek.

W drugiej i trzeciej kolejce otrzymała pani od trenera Gąsiora szansę występu w podstawowej szóstce. Jak ocenia pani swoją dotychczasową grę?

Julia Twardowska:Bardzo się cieszę z faktu, iż rozpoczęłam dwa ostatnie spotkania w wyjściowym zestawieniu. Aktualne rozgrywki są dla mnie pierwszym sezonem w ORLEN Lidze, do najwyższej klasy rozgrywkowej trafiłam bowiem z pierwszej ligi. Jest to dla mnie wielka przygoda i wierzę, iż spełnię oczekiwania zarówno trenerów, jak i zawodniczek. Jeżeli zdrowie pozwoli, chciałabym otrzymać od szkoleniowców kolejne szanse gry w podstawowej szóstce.

Czy duże obciążenie w przyjęciu zagrywki może być powodem pani niskiej skuteczności w ataku?Trzy pierwsze spotkania grałyśmy z silnymi i renomowanymi zespołami. Przeciwniczki widząc młodą siatkarkę na boisku, starają się w nią celować zagrywką. Moje problemy w przyjęciu odbijały się jednocześnie na niższej skuteczności w ataku. Na treningach będę starała się pracować nad lepszym przyjęciem zagrywki, co powinno przełożyć się na wyższą dyspozycję na siatce.

Trzy porażki z rzędu wprowadziły niepewność w drużynie?

Na pewno nie możemy zwieszać głów. Do każdego kolejnego pojedynku musimy przystąpić z wiarą, iż jesteśmy w stanie triumfować. Jeżeli teraz – na samym początku sezonu – poddamy się, to nie widzę sensu rozgrywania następnych spotkań. Przed nami jeszcze prawie całe rozgrywki i trzeba walczyć do końca.

Koleżanki z zespołu – po przegranym meczu z Impelem Wrocław – mówiły, że było to, mimo wszystko, wasze najlepsze spotkanie w bieżącym sezonie. Podziela pani tę opinię?

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Z meczu na mecz prezentujemy się coraz lepiej, a najsłabiej nasza gra wyglądała w inauguracyjnym starciu z Muszynianką. Ciężka praca, jaką wykonujemy na treningach, powoli ma swoje odzwierciedlenie na boisku. Z każdym kolejnym rozegranym pojedynkiem zyskujemy coraz więcej doświadczenia. Im dalej w las, tym będzie lepiej.

W najbliższy poniedziałek zmierzycie się z Naftą Piła, która także plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Mobilizujecie się podwójnie przed meczem o tzw. sześć punktów?

Zarówno pilanki, jak i my mamy na razie zerową zdobycz punktową. Uważam, iż ten mecz może stać na wysokim poziomie, gdyż obie drużyny będą chciały odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Do tego starcia przygotowujemy się jednak jak do każdego spotkania. Tak naprawdę we wszystkich meczach, nie tylko z pilankami, można zapunktować i odnieść zwycięstwo.

U pani boku na pozycji przyjmującej występuje Agata Pura. Czy wiele można nauczyć się od tak doświadczonej zawodniczki?

Agata Pura bardzo mi pomaga zarówno w trakcie meczu, jak i podczas treningów. Kiedy mam problemy w przyjęciu zagrywki, mogę poprosić ją o pomoc. Staramy się wzajemnie uzupełniać.

W poprzednim sezonie reprezentowała pani barwy pierwszoligowego SMS-u Sosnowiec. Dostrzegalne są różnice pomiędzy obiema ligami?

Moim zdaniem między ORLEN Ligą a pierwszą ligą jest przepaść. Przede wszystkim w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkarki znacznie mocniej zagrywają. Dlatego też częściej, niż w pierwszej lidze, mam kłopoty z przyjęciem.

Być może problem tkwi w rodzaju piłek? W pierwszej lidze gra się moltenami, a w ORLEN Lidze mikasą.

Piłka moltena jest trochę cięższa, dzięki temu w pewnym stopniu łatwiej się ją przyjmuje, ale jej rodzaj nie ma większego znaczenia.

Pałac Bydgoszcz oparty jest na wielu młodych zawodniczkach. Gra z rówieśniczkami pozwala pani lepiej odnaleźć się w zespole?

Tak. Jednakże potrafię dobrze porozumieć się zarówno z młodymi, jak i bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Mamy wspólne tematy i w naszej drużynie nie występuje problem z komunikacją.

Rozmawiał: Szymon Łożyński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved