Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Rybaczewski: Byłyśmy bardzo skupione na grze

Anna Rybaczewski: Byłyśmy bardzo skupione na grze

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Myślę, że grałyśmy bardzo zespołowo - tak spotkanie z wrocławskim zespołem podsumowała przyjmująca Siódemki SK bank Legionovii Legionowo, Anna Rybaczewski. - Prawdopodobnie popełniałyśmy mniej błędów, ale należałoby to sprawdzić w statystykach.

Dziś wreszcie udało się wam postawić kropkę nad „i”. Na swoim koncie zapisałyście trzy oczka. Czy mentalnie potrzebowałyście tej wygranej, by podbudować zespół?
Anna Rybaczewski:
Po meczu z zespołem z Bielska-Białej było nam trudno, ponieważ prowadziłyśmy, a mimo to przegrałyśmy 0:3. Dzisiejszy meczy też był dla nas ciężki, dlatego że wiedziałyśmy, iż Imprel Wrocław jest na górze tabeli. Myślę, że dziś grałyśmy bardzo zespołowo. Bardzo cieszę się z wygranej i uważam, że koleżanki podzielają moją radość.

Który element, pani zdaniem, pozwolił wam wygrać dzisiejsze spotkanie?
– Szczerze mówiąc, nie wiem, bo wciąż myślę o wygranej. Dobrze grałyśmy zagrywką. Prawdopodobnie popełniałyśmy mniej błędów, ale należałoby to sprawdzić w statystykach.

W drugim secie prowadziłyście nawet dziewięcioma punktami. Co wtedy było w pani głowie? Nadal myślała pani o rywalizacji czy może był to moment, gdy już zaczęłyście się bawić się grą?
– Przy wysokim prowadzeniu zależy nam na tym, by do końca utrzymać koncentrację. Zdarza nam się pozwalać przeciwnikowi na zdobywanie punktów seriami. Myślę, że w drugim secie byłyśmy bardzo skupione na grze, zagrałyśmy agresywnie i nie odpuściłyśmy żadnego punktu.Jak pani się czuje tutaj, w Legionowie?
– Jestem bardzo szczęśliwa, że tu trafiłam. Znalazłam się w naprawdę dobrym klubie i fajnym mieście. Wszyscy otaczający mnie ludzie są naprawdę wspaniali. Niesamowicie się cieszę.

Jak układa się pani współpraca z trenerem Kosmolem?
– Bardzo dobrze. Wydaje mi się, że na razie zespół bardzo dobrze pracuje na treningach. Póki co jest bardzo dobrze.

Tu, w Arenie Legionowo, na każdym waszym meczu pojawia się mnóstwo kibiców. Co może pani powiedzieć o dopingu?
– Jeśli chodzi o kibiców, to chciałam powiedzieć, że my bardzo potrzebujemy tych ludzi. Gdy jest ciężko, tak jak na przykład w czwartym secie, to oni są wtedy tym siódmym zawodnikiem na boisku. Potrzebujemy tego i naprawdę im dziękujemy.

Za tydzień zmierzycie się z zespołem Piły. Czy już zdążyła pani pomyśleć o tym meczu?
– O meczu z pilskim zespołem zaczniemy dopiero myśleć. Na razie cieszmy się z wygranej. Jutro czy pojutrze przyjdzie na to czas. Myślę, że to będzie kolejne bardzo trudne starcie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved