Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: Antiga jest Michaelem Jordanem siatkówki

Andrzej Wrona: Antiga jest Michaelem Jordanem siatkówki

fot. Joanna Skólimowska

PGE Skra zainaugurowała rozgrywki Pucharu CEV wygraną 3:1. - Nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po tej drużynie - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Andrzej Wrona. Środkowy odniósł się również do wyboru nowego trenera reprezentacji.

Wasi greccy rywale, choć mało znani, bez większych sukcesów pokazali się w pierwszym meczu z dobrej strony. Spodziewaliście się takiego obrotu sprawy?

Andrzej Wrona: – Prawda jest taka, że nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po tej drużynie, a ciężko gra się przeciwko zawodnikom, których się nie zna. Oczywiście wcześniej widzieliśmy jakieś tam video, ale to jest co innego niż normalna gra z nimi na boisku. Rozpoczęliśmy trochę za bojaźliwie, czekaliśmy na to, co oni zrobią, natomiast rywale zagrali tego pierwszego seta bardzo dobrze. Na szczęście od drugiej partii my wzmocniliśmy zagrywkę i ta gra zaczęła się nam lepiej układać. Wygraliśmy za trzy punkty i to jest ważne w perspektywie rewanżu.

Ta zagrywka była głównym elementem dającym wygraną, czy było coś jeszcze, co wpłynęło na wynik?Myślę, że w tym meczu zagraliśmy też dobrze w obronie i kończyliśmy dużo kontrataków. Jednak jeśli gra się dobrze zagrywką, wszystkie inne elementy są już dużo łatwiejsze do wykonania. Można powiedzieć, że każdy z nich po trochu zdecydował o tej wygranej.

W rewanżu będzie łatwiej czy trudniej?

Jedziemy do Grecji oczywiście wygrać. Musimy tam zdobyć jeden punkt, tzn. wygrać dwa sety i to nam wystarczy do awansu dalej. Oczywiście, tak jak mówiłem, jedziemy tam po wygraną za trzy punkty, choć na pewno będzie to ciężki mecz. W Grecji zawsze gra się ciężko, a oni u siebie również zagrają lepiej niż na wyjeździe. Będziemy musieli więc wyrwać im ten mecz na trudnym terenie. My jesteśmy na to gotowi, a teraz tak naprawdę przygotowujemy się do meczu z AZS-em Olsztyn.

Jak wspomniałeś, przed wami spotkanie z – można powiedzieć – rewelacją dwóch pierwszych kolejek – AZS pokonał jastrzębian i wicemistrzów Polski. Obawiacie się tego meczu?

Pamiętajmy jednak, że ekipa z Kędzierzyna-Koźla w Olsztynie nie wygrała od bardzo dawna. Zespół z Olsztyna rzeczywiście rozpoczął ten sezon bardzo dobrze, wygrał dwa spotkania. My będziemy niedługo oglądali ich grę na video i dopiero wtedy będziemy mogli coś więcej o nich powiedzieć, bo jest to drużyna zbudowana na nowo, z nowym trenerem. My też jesteśmy takim zespołem i myślę, że będzie to ciekawy mecz, a przede wszystkim bardzo ważny, bo o cenne punkty do tabeli.

W dniu gdy dowiedzieliśmy się o zmianach w reprezentacji, nie sposób nie zapytać cię o Stephane’a Antigę – nowego trenera naszej kadry. Jesteś zaskoczony takim rozwiązaniem?

Na początku, gdy się o tym dowiedzieliśmy, byłem bardzo zaskoczony. Myślałem, że ktoś w klubie nas wkręca. Potem, gdy okazało się, że to prawda, to tylko się ucieszyłem, bo Stephane jest świetnym człowiekiem, równie świetnym kolegą i bardzo dobrze nam się z nim współpracuje. Nie znam nikogo w Polsce, kto na nazwisko Antiga zareagowałby jakoś negatywnie, nie tylko wśród zawodników, ale też wśród trenerów czy działaczy. W dodatku zna doskonale polską siatkówkę, co ważne – bardzo dobrze umie mówić po polsku, więc nie będzie miał problemów, by się porozumieć i to też działa na jego plus. Znam trenerów, którzy przyjeżdżali pracować w Polsce i niechętnie uczyli się naszego języka, a Stephane już na starcie zaczął się go uczyć.

– Z drugiej strony jest mi trochę smutno i przykro, że przez rok krócej będę grał z nim na boisku. To jest jego ostatni sezon jako zawodnika i dlatego tak to odczuwam, bo dla mnie Stephane Antiga jest takim Michaelem Jordanem siatkówki. Wiem, że to brzmi poważnie, ale tak myślę. Strasznie szanuję go jako zawodnika i jako człowieka i bardzo dobrze mi się z nim współpracuje. Dlatego też jest mi z tego powodu trochę przykro, ale wierzę, że jednak wyjdzie to na dobre polskiej reprezentacji i polskiej siatkówce.

Rozmawiała: Danuta Rękawica (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved