Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Xiamen Grand Slam: Bez pozytywnych informacji z Chin

Xiamen Grand Slam: Bez pozytywnych informacji z Chin

fot. archiwum

Polska para Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przegrała dwa swoje dzisiejsze pojedynki w rozgrywkach grupy E turnieju Grand Slam. Najpierw lepsze od Polek okazały się Włoszki Menegatti/Orsi Toth, a następnie pokonał je duet Ross/Walsh.

Xiamen okazuje się mało szczęśliwy dla polskich par. Najpierw do walki przystąpił męski duet Popek/Pełka, jednak Polacy nie przebrnęli nawet przez rundę kwalifikacyjną tego turnieju. Wydawało się, że gdy do gry włączą się reprezentantki Polski Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, sytuacja pozytywnie się zmieni. Niestety, azjatyckie powietrze nie sprzyja naszym dwójkom. Duet Kołosińska/Brzostek rozpoczął swój pierwszy pojedynek z Włoszkami nie najgorzej, a co najważniejsze wygrał wojnę nerwów i mimo dużych problemów wygrał odsłonę premierową. Później wszystko wyglądało już coraz gorzej. Włoszki przejęły inicjatywę i srogo punktowały nasze reprezentantki. Monika i Kinga nie mogły znaleźć sposobu na dobrze dysponowane rywalki, ale także na to, by poprawić swoją grę. Menegatti i Orsi Toth łatwo wygrały drugą odsłonę, w tie-breaku kończąc dzieło zniszczenia w szeregach polskiego teamu.

Obraz gry Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek nie zmienił się także w drugim pojedynku. Amerykanki Ross/Walsh dominowały od samego początku, a nieporadne Polki co rusz oddawały piłki i punkty swoim przeciwniczkom. W obu rozegranych setach przeciwniczki wygrywały pewnie i wysoko, nie pozwalając na wiele naszym plażowiczkom. Po dwóch pojedynkach para Kołosińska/Brzostek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy E. Jutro ostatnie spotkanie Polek, a ich rywalkami będą Hansel/Zass z Austrii.

Menegatti/Orsi Toth ITA [12] – Brzostek/Kołosińska POL [21] 2:1
(21:23, 21:13, 15:5)
Ross/Walsh USA [5] – Brzostek/Kołosińska POL [21] 2:0
(21:8, 21:15)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved