Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga dla Strefy Siatkówki: To dla mnie wielki zaszczyt

Stephane Antiga dla Strefy Siatkówki: To dla mnie wielki zaszczyt

fot. Arkadiusz Buczyński

Teraz to już pewne - Stephane Antiga zastąpi na stanowisku trenera reprezentacji Andreę Anastasiego. - Zaszczytem było już to, że otrzymałem taką propozycję, bo oczywiście w ogóle się jej nie spodziewałem - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Możemy już powiedzieć: witaj nowy trenerze polskiej reprezentacji. Jesteś zaskoczony tą całą sytuacją i tak szybkim obrotem sprawy, jeśli chodzi o twoją karierę?

Stephane Antiga: – Trzeba jeszcze trochę na całą radość poczekać, bo jak na razie wszystko jest nieoficjalnie. Dopiero jutro zostanę przedstawiony już tak naprawdę, jako trener polskiej reprezentacji. Na razie dostałem ofertę, a jutro będziemy z szefami Polskiego Związku Piłki Siatkowej podpisywać kontrakt. Jednak jestem naprawdę bardzo zadowolony z takiej decyzji polskiej federacji, to dla mnie wielki zaszczyt. Zaszczytem było już to, że otrzymałem taką propozycję, bo oczywiście w ogóle się jej nie spodziewałem.

Długo zastanawiałeś się nad propozycją?

– W tym sezonie trafiłem do Bełchatowa, rozpocząłem nowy projekt ze Skrą i wiadomo, jestem zawodnikiem, nie trenerem, co jest naprawdę bardzo wielkim zaskoczeniem dla wszystkich dookoła. Gdy dostałem ofertę, dużo o tym myślałem, rozmawiałem dużo z Miguelem Falaską, Konradem Piechockim czy też z ludźmi ze związku. Chciałem mieć pewność, że naprawdę możemy się dogadać, tak by wszyscy mogli być usatysfakcjonowani z mojej pracy w przyszłości.Zastanawiałeś się już, jak będzie wyglądała twoja praca trenerska, teraz, gdy nadal grasz w PGE Skrze?

Będę musiał teraz mocno skupić się na PlusLidze czy europejskich pucharach. Oczywiście robiłem to do tej pory, jednak nie w takim stopniu, teraz muszę analizować każde rozgrywki i cały czas mieć oczy szeroko otwarte. Muszę do tego podchodzić teraz bardziej ambitnie. Oczywiście będzie mi też pomagał Philippe Blain, to bardzo dobry trener, pracowaliśmy razem przez wiele lat w reprezentacji Francji. Tak poza tym, to on ma doświadczenie – ja go nie mam. Ja z kolei po tych kilku latach w Polsce dobrze znam polską siatkówkę, strukturę polskiej ligi, zawodników. Rozmawialiśmy z nim wiele, wymienialiśmy się pomysłami. Teraz poświęcę cały swój wolny czas, byśmy znaleźli we dwóch sposób na stworzenie mocnego kolektywu, zwartej grupy i perfekcyjne przygotowanie jej, tak by była gotowa od samego początku sezonu reprezentacyjnego, ponieważ przed kadrą w przyszłym sezonie będzie bardzo dużo grania.

Myślałeś już nad tym, w jaki sposób chcesz prowadzić ten zespół?

Chcę stworzyć grupę i poprowadzić ją na podium mistrzostw świata, a także chcę, by w zespole widoczny był progres. Nie chcę mówić o sprawach technicznych, taktycznych, nie chcę zawodników uczyć, bo nie jestem nauczycielem. Chcę zbudować zespół z najlepszych na dany czas zawodników i stworzyć z nich drużynę, która poradzi sobie w każdej sytuacji i wykorzysta swoje możliwości maksymalnie, a także będzie ciągle lepsza i lepsza, i lepsza.

Gdy wszystko stało się już jasne i zatwierdzone, zastanawiałeś się, jak ten twój zespół może wyglądać, jakich zawodników byś w nim widział?

Na to jest jeszcze za wcześnie, a w dodatku nie chcę odpływać w myślach za daleko. Sezon dopiero się zaczął i jak na razie chcę w pełni skupić na moich zobowiązaniach. Jestem jeszcze zawodnikiem i to jest w tej chwili dla mnie najważniejsze. Na myślenie o zespole przyjdzie jeszcze czas. Teraz będę obserwował zawodników, polską ligę, Ligę Mistrzów i inne puchary i myślę, że z czasem coś mi w głowie zacznie świtać. Na razie skupiam się na grze.

Rozmawiała: Danuta Rękawica (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved