Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > PGE Presball po raz trzeci w hali

PGE Presball po raz trzeci w hali

fot. archiwum

W najbliższy weekend po raz trzeci dziennikarze rywalizować będą podczas Ogólnopolskiego Turnieju Siatkarskiego dla Dziennikarzy i Mediów organizowanego przez miesięcznik Press i wspieranego przez PGE oraz Skrę Bełchatów.

W tegorocznej edycji turnieju PGE PressBall weźmie udział 12 zespołów z różnych redakcji, z wielu zakątków Polski. Są redakcje portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych, przedstawiciele prasy. Najczęściej na jedną drużynę składają się przedstawiciele dwóch, trzech redakcji. Tym razem Strefę Siatkówki będzie reprezentować tylko męska drużyna. – Nasza ekipa jest dość wyjątkowa pod względem personaliów. Każdy z dziennikarzy reprezentujących Strefę Siatkówki w tym turnieju pochodzi z innego miasta, a rozpiętość sięga od Rzeszowa po Zieloną Górę. W tym składzie spotykamy się tylko raz w roku, właśnie na turnieju PressBall. Można zatem mówić bardziej o siedmiu indywidualnościach niż o kolektywie, ale na boisku nie wygląda to najgorzej – mówi Bartosz Borowiak, trzykrotny reprezentant portalu siatka.org w turnieju halowym.

Partnerem imprezy jak co roku jest także klub PlusLigi siatkarzy – PGE Skra Bełchatów, którego siatkarze i trenerzy zapewne uświetnią swoją obecnością choćby losowanie grup. W tym roku ze względu na termin plusligowego meczu finałowe spotkania turnieju nie odbędą się w hali Energia, ale to z pewnością nie umniejszy rangi pojedynkom o medale. – W zeszłym roku stanęliśmy na najniższym stopniu podium. Wszyscy zgodnie twierdzili, że bardzo miło było wracać z medalem. W tym roku także chcielibyśmy bić się o medale, ale turniejowa drabinka jest nieubłagana i czasem oprócz ambicji trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia w losowaniu. Ale nawet jeśli to nie dopisze, będziemy walczyć do końca o awans do gier finałowych – zapewnia kapitan naszego zespołu.

Wtóruje mu jego kolega z boiska Patryk Polek. To będzie nasz trzeci halowy PressBall. Z roku na rok jest coraz lepiej, bo przed dwoma laty byliśmy poza czwórką, rok temu uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji. Skoro widać wyraźną tendencję zwyżkową, to w tym turnieju chcemy zagrać w finale. Oczywiście nie zapominamy, że PressBall to przede wszystkim dobra zabawa, ale na pewno nie skłamię, mówiąc, że dobry wynik nie jest bez znaczenia. Najgroźniejsza jak zwykle będzie płocka ekipa z Mariuszem Sobczakiem na czele. Uważam, że nasi zeszłoroczni rywale zbudują niezłe drużyny, ale będziemy chcieli zrewanżować się za ubiegłoroczną porażkę w półfinale – analizuje rozgrywający ekipy siatki.orgMoim zdaniem to będzie najtrudniejszy turniej w historii rozgrywek w Bełchatowie. Powody są co najmniej dwa – po pierwsze z każdym kolejnym rokiem wszystkie drużyny przyjeżdżają coraz bardziej zdeterminowane, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik, a po drugie wszystkie mecze zostaną rozegrane jednego dnia. Wielu po ubiegłorocznym sukcesie stawia nasz zespół w roli faworyta i na pewno grając z nami, każdy będzie chciał sprawić niespodziankę. Dotarcie do rozgrywek o medale nie będzie łatwym zadaniem i poza sportowymi umiejętności będzie potrzebne trochę szczęścia. Do półfinałów awansują tylko najlepsze zespoły z poszczególnych grup i w zasadzie w żadnym meczu nie można pozwolić sobie na porażkę. Czy to zadanie się nam uda? Nie wiem, wszystko okaże się w sobotę wieczorem. Z tego co wiem, w tym roku chęć udziału w turnieju wyraziło znacznie więcej drużyn, niż zakładał regulamin. To świadczy tylko o tym, że turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dziennikarzy. Wizyta w Bełchatowie to też doskonała okazja do spotkania z zaprzyjaźnionymi kolegami i koleżankami z innych redakcji. Jestem przekonany, że podobnie jak w poprzednich edycjach turnieju zarówno na boisku, jak i poza nim będzie się działo – zapewnia Marek Witkowski, dziennikarz portalu e-Brodnica.pl, który zasila szeregi redakcji Gazety Wyborczej z Płocka.

Pierwszy gwizdek turnieju już w najbliższą sobotę w hali Sport przy hotelu Sport sieci Elbest Hotels, który będzie gościł uczestników turnieju. Zawody rozpoczną zmagania w 4 grupach, których zwycięzcy zagrają o medale.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved