Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kimberly Hill zagra w Pucharze Wielkich Mistrzyń

Kimberly Hill zagra w Pucharze Wielkich Mistrzyń

fot. orlenliga.pl

Amerykańska przyjmująca ATOMU Trefla Sopot Kimberly Hill pomoże swojej drużynie narodowej w turnieju o Puchar Wielkich Mistrzyń, który rozpocznie się 12 listopada w Japonii. Zabraknie jej w związku z tym w trzech meczach sopockiego zespołu.

Puchar Wielkich Mistrzyń rozgrywany jest cyklicznie co cztery lata i zawsze jego gospodarzem jest Kraj Kwitnącej Wiśni. W ramach turnieju, poza gospodyniami, mierzą się zwycięzcy rozgrywek mistrzostw poszczególnych kontynentów – Azji (Tajlandia), Europy (Rosja), strefy NORCECA (USA) i Ameryki Południowej (Brazylia) oraz jeden kraj wyznaczony przez Światową Federację Piłki Siatkowej (Dominikana). Zabraknie jedynie zespołu reprezentującego Afrykę – reprezentantki z Czarnego Lądu zajęły podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie najniższe miejsce spośród wszystkich federacji i nie wezmą udziału w japońskim turnieju.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w pierwszym spotkaniu w Nagoi zmierzy się z Brazylijkami, a dzień później podejmie drużynę gospodyń. Następnie rywalizacja przeniesie się do Tokio, gdzie w piątek Amerykanki zagrają z Rosjankami, w sobotę ich rywalem będzie Tajlandia, a w niedzielę zmierzą się z Dominikaną. Powołanie Hill do reprezentacji oznacza, że coraz jaśniej błyszczącej gwiazdy ATOMU Trefla Sopot zabraknie podczas meczów ligowych we Wrocławiu, Łodzi oraz Sopocie. Zawodniczka opuści Polskę 3 listopada rano, a wróci do kraju dwa tygodnie później, zaraz po zakończeniu turnieju.

Oczywiście wolelibyśmy, aby Kim została z nami i pomagała naszej drużynie. Tym bardziej, że zdążyła się tutaj już zaaklimatyzować po eskapadach w World Grand Prix i rozgrywkach o mistrzostwo strefy NORCECA. Włodarze klubu starali się zresztą o to, aby Kim nie musiała brać udziału w Pucharze Wielkich Mistrzyń, ale po rozmowie z selekcjonerem kadry, Karchem Kiralym, który zapewnił nas, że Kim jest bardzo ważną częścią jego drużyny i nie wyobraża sobie, by miała nie wziąć udziału w tym turnieju, w pełni to rozumiemy i będziemy trzymać kciuki za jak najlepszy występ naszej siatkarki w tych rozgrywkach. Amerykanki nigdy nie wywalczyły tego trofeum, więc wierzymy, że za sprawą Kim wreszcie im się to uda – wyjaśnia rzecznik prasowy sopockiego klubu, Katarzyna Wirkowska.źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved