Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Andrea Anastasi nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

fot. Joanna Skólimowska

Andrea Anastasi został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji siatkarzy. Głównym powodem były nieudane dla Polaków wrześniowe ME. Jego następcą prawdopodobnie będzie Stephane Antiga, który poprowadzi kadrę wspólnie z Philippe Blainem.

Dzisiaj w Warszawie od godz. 12 obraduje zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który podjął decyzję o odwołaniu Andrei Anastasiego.Tak, już podjęliśmy tę decyzję, ale na razie nic więcej nie mogę powiedzieć. Proszę czekać na oficjalne oświadczenie – powiedział prezes związku Mirosław Przedpełski cytowany na stronie przegladsportowy.pl. O tym, że Anastasi straci stanowisko, było wiadomo po przegranych we wrześniu ME (9. miejsce). Wśród kandydatów na następcę przewijało się kilkanaście nazwisk, także polskich. Głównym kandydatem jest Stephane Antiga.

Anastasi prowadził biało-czerwonych od lutego 2011 roku. Zastąpił na tym stanowisku Argentyńczyka Daniela Castellaniego, który został zwolniony po nieudanych mistrzostwach świata we Włoszech. Po paśmie sukcesów – brązowym medalu mistrzostw Europy, drugim miejscu w Pucharze Świata i triumfie w Lidze Światowej – przyszły gorsze rezultaty. Jego podopieczni nie znaleźli się na podium w trzech kolejnych imprezach – igrzyskach olimpijskich (odpadli w ćwierćfinale), Lidze Światowej (11. miejsce) i rozgrywanych w Polsce i Danii mistrzostwach Europy (nie zakwalifikowali się do ćwierćfinału).

To właśnie niepowodzenie w tej ostatniej imprezie sprawiło, że w związku zawrzało. Anastasi, po nieudanych występach w poprzednich turniejach, obiecywał sukces, a za taki można było uznać medal. Po nieudanej imprezie Włoch nie miał jednak zamiaru podawać się do dymisji i o jego losach musiał zadecydować zarząd związku. Do czwartku przebywał w Polsce, ale tuż przed posiedzeniem władz PZPS-u poleciał do Włoch.źródło: przegladsportowy.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved