Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Zarzycki: Życzę Antidze, żeby powtórzył to, co inny siatkarz…

Zbigniew Zarzycki: Życzę Antidze, żeby powtórzył to, co inny siatkarz…

fot. archiwum

Informacja o tym, że Stephane Antiga może zostać pierwszym trenerem reprezentacji mężczyzn, wywołała lawinę komentarzy. Zbigniew Zarzycki przypomina, że polska siatkówka ma już na swoim koncie podobną historię.

Były trener kadry nie ukrywa, że nie jest w stanie przewidzieć, jakim szkoleniowcem byłby Stephane Antiga. Dodał jednak, że na chwilę obecną nikt nie jest w stanie powiedzieć, co Francuz może w tej roli osiągnąć. – Trochę żałuję, że PZPS nie spróbował poszukać kandydata wśród Polaków. Jest kilku, którym można było przynajmniej spróbować dać szansę – przyznał Zbigniew Zarzycki.

Mistrz olimpijski z Montrealu przypomniał jednak, że w historii polskiej reprezentacji mężczyzn mieliśmy już trenera bez doświadczenia, a który do tej pory jest legendą. – Życzę Antidze, żeby powtórzył to, co inny siatkarz, który nie mając doświadczenia, niespodziewanie został kiedyś selekcjonerem. Nazywał się Hubert Wagner…

W samych superlatywach, na łamach serwisu gwizdek24.se.pl, o Francuzie mówił natomiast Piotr Makowski. Obaj znają się z pracy w zespole z Bydgoszczy. – Stephane to charyzmatyczny zawodnik, bezkonfliktowy, lubiany przez kolegów, zawsze był kimś w rodzaju mentora dla młodszych graczy – podkreślił obecny szkoleniowiec kadry kobiet.Wielkiego zdziwienia kandydaturą Antigi na stanowisko trenera kadry nie ukrywał Ireneusz Mazur. Były szkoleniowiec reprezentacji podkreślił, że nie można porównywać obecnego zespołu narodowego do tego z czasów Huberta Wagnera.

Według Mazura dziwnym jest, że rozmowy mają być prowadzone właśnie ze Stephanem Antigą, podczas gdy kariery zakończyli już znakomici polscy siatkarze. – Jeśli PZPS zdecydował się na taki eksperyment, to czemu nie pomyślał o Krzyśku Stelmachu, Piotrku Gruszce czy Sebastianie Świderskim, którzy też mają wielkie osiągnięcia, ale skończyli już kariery? Sebastian i Krzysiek prowadzili już zespoły, a Stephane żadnego – powiedział na łamach serwisu przegladsportowy.pl.

źródło: gwizdek24.se.pl, inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved