Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Jesteśmy bliscy porozumienia

Stephane Antiga: Jesteśmy bliscy porozumienia

fot. archiwum

Kilkanaście godzin temu Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że Stephane Antiga jest głównym kandydatem na stanowisko pierwszego szkoleniowca reprezentacji Polski. Informację PZPS-u potwierdził sam zainteresowany.

Po tym, jak Stephane Antiga przed kamerami telewizyjnymi oficjalnie przyznał, że jest kandydatem na stanowisko selekcjonera polskich siatkarzy, sytuacja dotychczasowego szkoleniowca Andrei Anastasiego jest już przesądzona. – Jeszcze niczego nie podpisałem. Wciąż trwają negocjacje, ale mogę potwierdzić, że jesteśmy bliscy porozumienia – powiedział Francuz, zastrzegając, iż warunkiem, jaki postawił naszej federacji, jest dokończenie sezonu 2013/2014 w barwach PGE Skry Bełchatów. – To dla mnie bardzo ważne, zależy mi na tym, aby tak właśnie się stało – dodał Antiga, który miałby podpisać z PZPS-em trzyletni kontrakt.

W momencie gdy na giełdzie trenerskiej pojawiło się nazwisko Francuza, z tą kandydaturą zaczęto wiązać nazwiska siatkarzy, których w ostatnim czasie na próżno szukać w polskiej reprezentacji. Przede wszystkim wiele uwagi poświęcono Mariuszowi Wlazłemu, który z Antigą gra w jednej drużynie. – W tej chwili nie chcę rozmawiać na ten temat. Po tym sezonie zobaczymy, kto i jak będzie grał, kto też nie będzie chciał grać. W kadrze miejsce będzie tylko dla najlepszych. Nie wiem, jak to wyglądało dotychczas, ale będę jeździł i rozmawiał z siatkarzami – przyznał w wywiadzie przyjmujący bełchatowskiej Skry, podkreślając, że nie będzie patrzył na przynależność klubową przy doborze zawodników.

Jeżeli Antiga zostanie trenerem polskich siatkarzy, bardzo możliwe, że jego asystentem będzie wieloletni selekcjoner Francji, Philippe Blain. – Bardzo możliwe, że tak się stanie. Wspólnie pracowaliśmy przez 10 lat. Znamy się doskonale, wiem, że Philippe jest dobrą osobą, z której warsztatem trenerskim miałem okazję się zapoznać. Wierzę, że jako duet będziemy dobrze i skutecznie pracować – tłumaczył kandydat na trenera reprezentacji Polski. – Philippe ma doświadczenie, którego ja nie mam, dlatego potrzebuję takiej osoby – dodaje Francuz. 

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved