Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sinan Cem Tanik: ZAKSA to drużyna mocna w każdym elemencie

Sinan Cem Tanik: ZAKSA to drużyna mocna w każdym elemencie

fot. archiwum

W środę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zainauguruje rozgrywki Ligi Mistrzów. Pierwszym przeciwnikiem kędzierzynian będzie turecki Galatasaray Stambuł. - To wymagający zespół - podkreśla Sinan Cem Tanik, przyjmujący ekipy z południa Europy.

Przegraliście pierwsze spotkanie w lidze tureckiej. Porażka z Ziraat Bankasi jest sporym zaskoczeniem.

Sinan Cem Tanik:To prawda. Spodziewaliśmy się, że zagramy o wiele lepiej. Wiemy, że stać nas na o wiele więcej, zarówno jeśli chodzi o nasze umiejętności techniczne, jak i o siłę zespołu. Traktujemy to jednak jako wypadek przy pracy i nie myślimy o tym spotkaniu.

Na pewno chcecie się odgryźć, ale teraz czeka was jeszcze trudniejsze zadanie. Gracie w Lidze Mistrzów z ZAKSĄ.Jesteśmy przygotowani do sezonu najlepiej, jak możemy. Galatasaray to drużyna zmotywowana i chcemy dobrze wypaść przed znakomitą polską publicznością. Potrzebujemy jednak trochę czasu, by się zgrać. Podobnie jak w ZAKSIE, kilku zawodników na przygotowania do sezonu przyjechało dość późno. Chodzi tu o atakującego i rozgrywającego, a to przecież kluczowi zawodnicy w naszej drużynie.

Drużyna ZAKSY na papierze jest w tym sezonie bardzo groźna. Kibice nie wyobrażają sobie braku medalu na koniec mistrzostw Polski oraz liczą na sukces w europejskich pucharach.

ZAKSA straciła kilku graczy z ubiegłego sezonu, ale rzeczywiście, nie uważam, żeby drużyna straciła na wartości. Również sądzę, że to jeden z kandydatów do medalu w PlusLidze. To dla nas bardzo wymagający zespół, zważywszy na fakt, że ma bardzo doświadczonych zawodników – rozgrywającego Pawła Zagumnego i libero Piotra Gacka. Ci dwaj gracze połączeni z dynamizmem atakującego i zdolnymi przyjmującymi dają naprawdę dobry efekt. ZAKSA ma też wysokich i silnych środkowych. Cóż, to drużyna mocna w każdym elemencie, praktycznie kompletna.

Wspomniałeś o Pawle Zagumnym, z którym miałeś okazję grać w AZS-ie Olsztyn. Znajdziesz chwilę na odwiedziny starych przyjaciół z boiska?

Ten mecz w Lidze Mistrzów to znakomita okazja do spotkania moich polskich kolegów. Oprócz „Gumy” znam Michała Ruciaka, Marcina Możdżonka i Piotra Gacka. Zdaję sobie sprawę, że to ludzie, którzy są sporą częścią mojej kariery siatkarskiej i sporo im zawdzięczam.

Co polubiłeś w Polsce?

Kocham Polskę w wielu aspektach: ludzi, jedzenia, sposobu bycia, ogólnie spokoju. Znakomity jest również fakt, że żyjecie siatkówką. Ten sport jest wszędzie.

Kto będzie największym rywalem ZAKSY, Galatasaray i innych drużyn w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów?

Na pewno jednym z faworytów jest Halkbank Ankara, czyli klub z Turcji. Nie można jednak zapominać o ekipach z Rosji, które jak zwykle wszystko wygrywają (śmiech).

Autor: Maciej Nowocień

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved