Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Nowe twarze w kadrze Brazylii na Puchar Wielkich Mistrzów

Nowe twarze w kadrze Brazylii na Puchar Wielkich Mistrzów

fot. www.cbv.com.br

Już za niecały miesiąc w Japonii rozpocznie się Puchar Wielkich Mistrzów, w którym weźmie udział sześć ekip - czterech mistrzów kontynentów, gospodarze oraz ekipa z dziką kartą. Jednym z uczestników jest Brazylia, w której składzie pojawiło się kilka nowych nazwisk.

Między 19 a 24 listopada w Kyoto i Tokio w Japonii odbędzie się kolejna edycja Pucharu Wielkich Mistrzów. W rywalizacji o to trofeum weźmie udział sześć ekip. Cztery miejsca zostały zapełnione przez mistrzów kontynentów – Iran (Azja), Brazylię (Ameryka Południowa), Stany Zjednoczone (Ameryka Północna i Środkowa) oraz Rosję (Europa). Ze względu na słaby występ Tunezyjczyków (Afryka) w igrzyskach olimpijskich żaden z zespołów z tego kontynentu nie wywalczył sobie prawa do udziału w tej imprezie. Stawkę uzupełnią jeszcze gospodarze oraz team, który dostał od międzynarodowych władz dziką kartę, a mianowicie Włosi. Reprezentacja Brazylii jest jedynym uczestnikiem turnieju, który wystąpił we wszystkich jego edycjach. Canarinhos mają na swoim koncie trzy złote medale tej imprezy (1997, 2005, 2009), natomiast w pozostałych latach triumfowały tylko dwie inne kadry – Włosi lub Kubańczycy.

Na niecały miesiąc przed startem turnieju trener mistrzów świata, Bernardo Rezende, ogłosił szeroką kadrę na ten turniej. Na liście wieloletniego selekcjonera Canarinhos znalazło się 20 zawodników, z czego zdecydowana większość to siatkarze, dla których nie będzie to pierwszy międzynarodowy turniej. Oprócz nazwisk pokroju Lucasa Saatkampa, Edera Carbonery, Bruno Rezende, Leandro Vissotto czy Mario, selekcjoner mistrzów Ameryki Południowej zdecydował się umieścić także kilku siatkarzy, którzy wyróżnili się w pierwszych kolejkach brazylijskiej Superligi lub w meczach o mistrzostwo świata U-23. Do tego grona można zaliczyć młodego przyjmującego Lucasa Loha, który reprezentuje barwy Vivo/Minas i Raphaela Araujo grającego w Funvicu Taubate. W notatniku szkoleniowca znalazło się także miejsce dla siatkarzy, którzy już mieli styczność z pierwszą reprezentacją z Kraju Kawy, jednak nie wywalczyli sobie w niej miejsca na stałe. Mowa tutaj o Mauricio Souzie, Arym Nobredze oraz Mauricio Borgesie.

Ciekawe jest również powołanie do składu niezwykle doświadczonego, 32-letniego przyjmującego Sesi-SP, Evandro Guerry. Siatkarz, który w minionym sezonie zdobył z argentyńskim UPCN San Juan klubowe mistrzostwo Ameryki Południowej, zdecydował się na powrót do ojczyzny i w pierwszych kolejkach Superligi błyszczy formą. Zaskakujący jest natomiast brak w składzie Dante Amarala. Jeden z filarów złotej reprezentacji Brazylii nie zyskał uznania w oczach Bernardo Rezende.Z 20-osobowej kadry powołanej przez Bernardinho wszyscy występują obecnie w jednej z dwóch lig – brazylijskiej bądź tureckiej. Przedstawicielami ekip z Turcji są Felipe Fonteles z Fenerbahce Stambuł oraz Raphael Vieira de Oliveira, który Trentino zamienił na Halkbank Ankara. W ciągu najbliższych kilku dni opiekun reprezentacji Brazylii wykreśli z listy część i zabierze do Japonii maksymalnie 14 zawodników.

Szeroki skład reprezentacji Brazylii na Puchar Wielkich Mistrzów:

Bruno Rezende (RJX Rio de Janeiro)
Isac Santos (Sada Cruzeiro)
Eder Carbonera (Sada Cruzeiro)
Wallace Souza (Sada Cruzeiro)
Sidão (Sesi-SP)
Leandro Vissotto (RJX Rio de Janeiro)
William Arjona (Sada Cruzeiro)
Ricardo Lucarelli (Sesi-SP)
Evandro Guerra (Sesi-SP)
Alan Barbosa (Campinas)
Thiago Alves (RJX Rio de Janeiro)
Felipe Fonteles (Fenerbahce Stambuł)
Mauricio Souza (RJX Rio de Janeiro)
Raphael Araujo (Funvic Taubate)
Lucas Loh (Vivo/Minas)
Lucas Saatkamp (Sesi-SP)
Ary Nobrega (Sesi-SP)
Mauricio Borges (Vivo/Minas)
Mario Pedreira (RJX Rio de Janeiro)
Raphael Vieira de Oliveira (Halkbank Ankara)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved