Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski: Antiga to mój pomysł

Mirosław Przedpełski: Antiga to mój pomysł

fot. archiwum

- Szukaliśmy czegoś innego, bo ten zespół potrzebuje czegoś innego. Ten pomysł zrodził się w mojej głowie i muszę wziąć odpowiedzialność na siebie, jeśli się to nie uda. Antiga będzie bardziej selekcjonerem, a reszta będzie na głowie Blaina - mówi Mirosław Przedpełski.

Antiga jest człowiekiem, jakiego w tej chwili potrzebujemy. Zespół potrzebuje wzoru, walki o najwyższe sportowe cele. To jest taki człowiek, który mentalnie to może przekazać. Do tego mamy Phillipe’a Blaina, który zna wszystko, jeśli chodzi o warsztat siatkarski. Wierzę, że ten duet będzie potrafił poprowadzić nas do medalu – zapewnia w wywiadzie dla stacji Polsat Sport prezes PZPS-u, Mirosław Przedpełski. Szef polskiej siatkówki stara się uzasadnić decyzję, której jeszcze nikt nie podjął, a która już zaskoczyła całe środowisko. – Szukaliśmy czegoś innego, bo ten zespół potrzebuje czegoś innego. Ten pomysł zrodził się w mojej głowie i muszę wziąć odpowiedzialność na siebie, jeśli się to nie uda. On daje nadzieję, że drużyna zagra w najsilniejszym składzie, wszyscy najlepsi w niej zagrają – dodaje prezes PZPS-u.

Rozpatrywaliśmy wiele sytuacji, jest jeszcze przed posiedzeniem zarządu i finalnymi decyzjami. Musimy najpierw zakończyć rozmowy z Anastasim. Oczywiście były też prowadzone zaawansowane rozmowy z innymi trenerami. Trochę może wydawać się dziwne, że taką decyzję podejmujemy na rok przed mistrzostwami. Główny problem polega chyba na stronie mentalnej, na ustawieniu zawodników do treningu w reprezentacji. Celem tej zmiany będzie to, że wszyscy najlepsi w tej drużynie zagrają – powtarza po raz kolejny Mirosław Przedpełski, dając do zrozumienia, że możemy spodziewać się kilku powrotów do reprezentacji zawodników, dla których ostatnio nie było w niej miejsca lub którzy sami zrezygnowali. To wszystko ma zapewnić duet Stephane AntigaPhilippe Blain.Antiga zna reprezentację od szatni, mówi po polsku, wszyscy go rozumieją bez problemu. Zna naszą mentalność, wie, co dzieje się w Polsce. Do pomocy, do duetu ma Blaina, którego ja osobiście bardzo cenię. Był trenerem reprezentacji Francji chyba przez 11 lat, zbudował taką „szkołę francuską”. Doprowadził Francję do brązowego medalu MŚ, dwa razy do srebrnego medalu ME, wygrali pod jego wodzą LŚ. Od strony warsztatu treningowego zupełnie się tego nie boję – mówi prezes PZPS-u.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved