Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Mieszko Gogol: Ivović decyduje, czy zespół wygrywa

Michał Mieszko Gogol: Ivović decyduje, czy zespół wygrywa

fot. archiwum

- Nasz najbliższy rywal nie gra typowej francuskiej siatkówki. Paris Volley ma mocne skrzydła i na tym bazuje - mówi Michał Mieszko Gogol, człowiek odpowiedzialny w Asseco Resovii Rzeszów za rozpracowanie rywali.

W czwartek mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii, rozpoczną rywalizację w Lidze Mistrzów. W Paryżu zmierzą się z miejscowym Paris Volley, chyba najgroźniejszym z rywali w grupie C, gdzie grają jeszcze czarnogórska Budvanska Rivijera Budva i czeskie Jihostroj Budziejovice. – Nie widzieliśmy jeszcze Budvy, ale na papierze to faktycznie najsilniejszy z rywali. Ten mecz może mieć wysoką rangę, od razu na początku rozgrywek. To bardzo ważne spotkanie i my głośno o tym mówimy – stwierdza Gogol.

Szóstka, a raczej siódemka Paris Volley to obecnie rozgrywający z Hiszpanii Guillermo Hernan, który ostatnie sezony spędził w Olsztynie, przyjmujący: Holender Jeroen Trommel i znakomity Serb Marko Ivović, atakujący Goran Maric, urodzony w byłej Jugosławii, oraz środkowi: Estończyk Ardo Kreek i kolejny Holender Dennis Van Der Veen. Na libero występuje z kolei Niemiec Markus Steuerwald.

Ciężar gry oparty jest na Ivoviciu, którego mogliśmy poznać podczas meczów naszej kadry z Serbami przed Ligą Światową. Jest to zawodnik, który przez ostatnie dwa lata zrobił ogromny postęp i z pewnością zalicza się do ścisłej europejskiej czołówki przyjmujących. Ma mocną zagrywkę, dynamiczny atak, bardzo dobrze blokuje. Jest wykorzystywany praktycznie w każdej strefie, sporo piłek sytuacyjnych leci do niego. To on decyduje o tym, czy zespół wygrywa, czy nie – analizuje Michał Mieszko Gogol.*Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl
Autorem tekstu jest Marcin Lew

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved