Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dariusz Parkitny: Zrobimy wszystko, by sprostać oczekiwaniom

Dariusz Parkitny: Zrobimy wszystko, by sprostać oczekiwaniom

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w miniony weekend pokonały 3:0 zespół Wisły Kraków. Według trenera Dariusza Parkitnego najważniejsze są trzy punkty, które pozostały w Ostrowcu. Szkoleniowca cieszyła również wysoka frekwencja kibiców.

Bardzo cieszy podtrzymanie dobrej passy. Trzeci wygrany mecz AZS-u WSBiP KSZO – to buduje. I, co trzeba podkreślić – przy najwyższej frekwencji w porównaniu do poprzedniego sezonu – powiedział po meczu Jarosław Kuba, prezes AZS-u KSZO. – Trema trochę na początku nam się udzieliła, ale przełożyło się to na dobre emocje. Zagraliśmy dobry mecz. Może momentami mieliśmy trochę problemy w przyjęciu. Pierwszy i trzeci set bez historii, ale w drugim zespół Wisły pokazał, że będzie się liczył w tej lidze. Mam nadzieję, że ten mecz był zapowiedzią tego, że na trybunach będzie coraz więcej kibiców. Dziś "kwadrat" poczuły Kasia Brojek, Basia Bawoł czy Iwona Kosiorowska, co pokazuje, że mamy zespół złożony z równorzędnych zawodniczek.

Trener Dariusz Parkitny gry swoich podopiecznych nie chciał zbyt szczegółowo analizować. Według niego na świeżo po meczu najważniejszy jest fakt, że trzy punkty zostały w Ostrowcu. – Wynik na pewno cieszy. Cały zespół pograł, lepiej lub gorzej, ale na szczegółową ocenę przyjdzie jeszcze czas. Najważniejsze, że są 3 punkty – podkreślił. – W imieniu całego zespołu dziękuję kibicom za frekwencję, bo jest dla kogo grać. Przed nami trudny weekend, bo zagramy mecz ligowy i mecz w Pucharze Polski, ale zrobimy wszystko, by sprostać oczekiwaniom naszych fanów.

Z kolei Magdalena Soter , środkowa AZS-u WSBiP KSZO, komplementowała sztab trenerski za dobre przygotowanie drużyny. – Realizowaliśmy na boisku wszystkie przedmeczowe założenia. Taki był nasz cel i udało się nam to pokazać na boisku.Szkoleniowiec Wisły Kraków, Tomasz Klocek , podkreślił, że KSZO to główny kandydat do wygrania I ligi, a jego zespół właśnie od takich rywali musi się uczyć. – W przedsezonowych meczach i na początku sezonu AZS KSZO udowadnia, że jest najmocniejszym kandydatem do awansu. Przed nami dużo pracy i nie wiem, czy zdołamy nadrobić chociaż część dystansu, który nas dzieli od drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego. Na pewno będziemy rywalizować z zespołami, które będą walczyć o niższe cele niż awans, ucząc się przy okazji od przeciwników tej klasy, którą miał nasz dzisiejszy rywal.

Gratuluję drużynie KSZO. Dziewczyny musiały wykonać bardzo fajną pracę w okresie przygotowawczym, bo prezentują się bardzo dobrze – przyznała Magdalena Żochowska, kapitan krakowskiej ekipy. – Nam jeszcze sporo brakuje do tego poziomu, ale w tych meczach, w których jesteśmy w stanie pokazać więcej, nie zostaniemy tak mocno wbite w ziemię, jak tu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved