Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Paula Słonecka: Ciężka praca na treningach przynosi efekty

Paula Słonecka: Ciężka praca na treningach przynosi efekty

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno w swoim trzecim meczu I ligi kobiet odniósł kolejne zwycięstwo, pokonując Budowlanych Toruń 3:0. - Mam nadzieję, że ta dobra passa będzie trwała jak najdłużej - przyznała po spotkaniu Paula Słonecka.

Trzeci mecz w pierwszej lidze i trzecia wygrana. Jak możesz skomentować wasz pojedynek z ekipą Budowlanych Toruń?

Paula Słonecka:Uważam, że ciężka praca na treningach przynosi efekty, bo z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Bardzo cieszą mnie trzy punkty zdobyte w meczu z Toruniem, ponieważ nie był to łatwy przeciwnik. Mam nadzieję, że ta dobra passa będzie trwała jak najdłużej.

Myślisz, że po piątkowym pojedynku można wskazać jakiś jeden element, który był waszą najskuteczniejszą bronią?Myślę, że coraz lepiej rozumiemy się z rozgrywającą i ogólnie zgrywamy się wszystkie jako zespół. Ciężko mi jest wyróżnić jeden element. Dobrze zagrałyśmy w ataku i to decydowało w głównej mierze o wygranej.

Z zespołem z Torunia grałyście już w tym roku w Pucharze Polski. Wiadomo, że spotkania pucharowe rządzą się swoimi prawami, ale czy to zwycięstwo dodało wam pewności siebie przed wczorajszym meczem?

Na pewno poczułyśmy, że da się wygrać z tym zespołem po wygranej z nimi w Pucharze Polski. To prawda, że puchar i liga to dwie różne sprawy, ale zawsze w głowie zostaje to, czy się z jakimś zespołem wygrało czy przegrało. Nieważne czy to liga, czy rozgrywki pucharowe, czy choćby zwykły sparing.

Budowlani Toruń to twój były klub. Czy ten pojedynek był w związku z tym dla ciebie jakoś szczególnie ważny?

Przeciwko byłemu zespołowi nigdy nie gra się łatwo, ale starałam się podejść do tego meczu tak, jak do każdego innego – z pełnym zaangażowaniem i skupieniem.

Spodziewałyście się, że uda wam się tak świetnie wystartować w lidze? Trzy zwycięstwa – imponujący start jak na beniaminka ligi.

Ja już się nauczyłam, że w siatkówce nie da się niczego przewidzieć. Szczególnie jeżeli chodzi o siatkówkę kobiet. Uważam, że to, iż nikt nie stawiał nas w roli faworyta we wszystkich naszych dotychczasowych spotkaniach, było dla nas dobre. Nie czułyśmy presji. Po prostu miałyśmy zagrać swoją siatkówkę i z meczu na mecz eliminować własne błędy. Myślę, że to poskutkowało, z czego się niezmiernie cieszę.

Za tydzień czeka was ciężki wyjazd do Murowanej Gośliny. Zapewne również postaracie się o kolejne trzy punkty?

Rzeczywiście, mecz w Murowanej Goślinie na pewno nie będzie należał do łatwych, ale czy można mówić o łatwych meczach? Myślę, że każdy mecz i każdy przeciwnik wymaga odpowiedniego przygotowania. Ja mogę tylko powiedzieć, że w każdym naszym spotkaniu będziemy starać się o jak najlepszy wynik.

Na zakończenie powiedz proszę, jak czujesz się w nowym klubie? Jak przebiegła aklimatyzacja?

W Krośnie już się w pełni zaaklimatyzowałam. W drużynie, jak i wokół drużyny panuje naprawdę fajna atmosfera. Mam nadzieję, że tak jak do tej pory, będziemy wygrywać kolejne spotkania, ku uciesze naszej i naszych kibiców, których z meczu na mecz jest coraz więcej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved