Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucie Muhlsteinova: Zagrywka była kluczem do zwycięstwa

Lucie Muhlsteinova: Zagrywka była kluczem do zwycięstwa

fot. Tomasz Tadrała

- Kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu była ostra zagrywka w naszym wykonaniu. Dąbrowianki nie radziły sobie z przyjęciem, a to przekładało się na nieskuteczny atak w ich wykonaniu - powiedziała po wygranym spotkaniu z MKS-em Lucie Muhlsteinova.

Kolejny komplet punktów na waszym koncie, gratuluję.

Lucie Muhlsteinova:Cieszę się razem ze swoim zespołem z kolejnego, trzeciego już zwycięstwa w polskiej lidze. Gramy z meczu na mecz coraz lepiej i takie właśnie mamy założenia, które realizujemy. Do Dąbrowy Górniczej jechałyśmy pełne obaw, okazało się, że niepotrzebnie.

Czy nie zaskoczyła cię taka postawa zawodniczek z klubu, w którym dwa sezony temu występowałaś?Spodziewałam się bardziej wyrównanej gry naszych przeciwniczek. Dąbrowianki zagrały to, na co myśmy im pozwoliły. Kontrolowałyśmy grę przez całe spotkanie i to mój zespół dyktował dzisiaj warunki.

Dyktować warunki zaczęłyście w końcówce pierwszego seta.

W początkowej fazie gry naszym dzisiejszym przeciwniczkom udało się odskoczyć na kilka oczek. Wzmocniłyśmy zagrywkę, zniwelowałyśmy kilkupunktową przewagę, a potem już tylko my rozdawałyśmy karty w dniu dzisiejszym.

Tauron MKS nie kończył ataków, podbijałyście prawie wszystkie piłki…

Kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu była ostra zagrywka w naszym wykonaniu. Dąbrowianki nie radziły sobie z przyjęciem, a to przekładało się na nieskuteczny atak w ich wykonaniu. Ciężko wyprowadzić atak przy niepewnym przyjęciu, a skończyć jeszcze trudniej przy naszym wysokim, dobrze ustawionym bloku. Szczerze zaskoczona jestem grą dąbrowianek, pamiętam, z okresu kiedy ja występowałam w barwach zespołu z Dąbrowy Górniczej, że w tej hali walczyło się zawsze do końca i myślałam, że po dziesięciominutowej przerwie siatkarki z Zagłębia będą walczyć na tyle skutecznie, by wrócić do gry.

To znaczy, że Tauron MKS zagrał słabo czy Chemik Police tak dobrze?

Nie chcę oceniać ani gry klubu z Dąbrowy Górniczej, ani naszej. Od tego są trenerzy. Powiedzieć jednak muszę, że mój zespół rozegrał dobre spotkanie.

Jak już mówiłem, dwa sezony temu grałaś w barwach klubowych MKS-u Dąbrowa Górnicza. Sentyment pozostał?

Oj pozostał, pozostał i na długo pozostanie. Bardzo miło wspominam pobyt w tym klubie i w tym mieście. W tej hali czuję się znakomicie, MKS ma jednych z najlepszych kibiców w Polsce, co dzisiaj również było widać.

Rozmawiał: Mirosław Stroński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved