Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Victoria bez wiktorii, zwycięskie Nike

II liga K: Victoria bez wiktorii, zwycięskie Nike

fot. Bernard Guziałek

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo odniosły siatkarki drugoligowego Nike Węgrów. Podopieczne Roberta Kupisza w tym sezonie nie straciły jeszcze seta, a ostatnio wyższość węgrowianek musiała uznać lubliniecka Victoria.

W rozgrywkach II ligi kobiet wciąż niepokonany zostaje zespół Nike Węgrów, który w miniony weekend odniósł kolejne, czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Po zwycięstwie u siebie z wiceliderem, ŁMLKS-em Łaskovią Łask, tym razem podopieczne Roberta Kupisza wyruszyły w podróż do Lublińca, gdzie czekała na nie miejscowa Victoria. Gospodynie, które w poprzednim sezonie występowały w grupie 2., nie były faworytkami tego spotkania, co błyskawicznie przełożyło się na wynik. Węgrowianki bardzo szybko zyskały kilkupunktowe prowadzenie, utrzymując je do końca premierowej odsłony meczu, w której szansę gry otrzymała młoda wychowanka Legionovii Legionowo, Anna Wądołkowska.Nie mieliśmy w nim większych problemów, set od początku układał się po naszej myśli i w efekcie dość gładko go wygrałyśmy – powiedziała Małgorzata Zaciek, atakująca Nike Węgrów.

Po zmianie stron podopieczne Jarosława Wachowskiego ruszyły do ofensywy. Ślązaczki bez kompleksów walczyły z liderem grupy 3. jak równy z równym. W końcówce drugiej partii Victoria miała nawet piłkę setową, jednak przyjezdnym udało się przełamać rywalki i wygrać na przewagi. – W tym secie miałyśmy "pożar", bowiem siatkarki z Lublińca prowadziły, a nawet były o krok od zwycięstwa. Na szczęście udało nam się wybronić piłkę i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – tłumaczyła skrzydłowa zespołu Roberta Kupisza. – Popełniłyśmy trochę błędów, ale dobrze, że zimną krew udało nam się zachować do końca. Póki co nasza gra dobrze wygląda, a wewnątrz drużyny panuje doskonała atmosfera. Dzięki temu nasza dobra passa trwa dalej – dodała Małgorzata Zaciek.

STS Victoria Lubliniec – PMKS Nike Węgrów 0:3
(17:25, 26:28, 19:25)Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki oraz tabela grupy 3 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved