Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II lig K: Sokół Katowice podtrzymał dobrą passę

II lig K: Sokół Katowice podtrzymał dobrą passę

fot. archiwum

Trzy mecze w ciągu siedmiu dni musiały rozegrać drugoligowe siatkarki występujące w grupie drugiej. Bardzo korzystny bilans zanotowały siatkarki Katowickiego Sokoła, które wygrały wszystkie trzy mecze.

Pierwsze dwa zwycięstwa katowiczanki odniosły w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej, natomiast trzecie spotkanie rozegrały w minioną sobotę we własnej hali. Przeciwnikiem była drużyna MCKiS Jaworzno. Gospodynie, doceniając klasę przeciwnika, który kilka dni wcześniej napsuł sporo krwi faworyzowanej drużynie z Pszczyny, ulegając jej dopiero po pięciu setach walki, bardzo solidnie przygotowywały się od strony taktycznej do tego pojedynku. Można stwierdzić, że siatkarki z Katowic odrobiły pracę domową na piątkę z plusem, pewnie wygrywając w trzech setach.

Początek meczu nie wskazywał jednak, że zwycięstwo przyjdzie tak łatwo. Sporo błędów w ataku skrzydłowych gospodyń sprawiło, że to przyjezdne osiągnęły kilka punktów przewagi. Na szczęście dla miejscowych kibiców katowiczanki szybko odrobiły straty i mając dobrze rozpisane atakujące z Jaworzna, w pewnym fragmencie tego seta „zamurowały” siatkę, zdobywając blokiem aż 8 punktów, set zakończył się wynikiem 25:20. Druga i trzecia partia zostały całkowicie zdominowane przez drużynę gospodyń. Mając bardzo dobre przyjęcie, rozgrywająca Sokoła mogła uruchamiać swoje środkowe, wśród których prym wiodła Martyna Kołodziej, siejąc swoimi atakami spustoszenie w szeregach obronnych gości. Skrzydłowe dokładały swoje punkty, skutecznie atakując zarówno z pierwszej, jak i z drugiej linii. Kolejny dobry mecz rozegrała wybrana najbardziej wartościową zawodniczką meczu Sandra Tetfejer. Wygrane sety odpowiednio 25:18 i 25:14 pokazują, że na zwycięstwo jak najbardziej zapracowała sobie drużyna Sokoła Katowice.

Sokół’43 AZS AWF Katowice – MCKiS Cargo Jaworzno 3:0
(25:20, 25:18, 25:14)

Sokół: Baron, Gasidło, Komisarczyk, Tetfejer, Kołodziej, Surgut, Szajer (libero) oraz Janota, Kuliś, Płatek, Kubik i Rudzka

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki i tabela gr. 2 II ligi kobiet



 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved