Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sebastian Michalak: Musimy pracować nad głowami

Sebastian Michalak: Musimy pracować nad głowami

fot. archiwum

Silesia Volley w trzeciej kolejce I ligi kobiet odniosła swoje premierowe zwycięstwo, pokonując SMS Sosnowiec 3:0. - Najważniejsze, że zawodniczki będą miały w swoich głowach odniesione zwycięstwo - mówił po meczu szkoleniowiec Silesii - Sebastian Michalak.

Pomimo odniesionego zwycięstwa, nie grało się pańskiej drużynie łatwo.

Sebastian Michalak: – Tak to prawda, trapią nas jeszcze kontuzje, po poprzednich dwóch meczach byliśmy trochę rozbici, łatwo nam nie było, ale cieszą nas zdobyte trzy punkty. Najważniejsze, że zawodniczki będą miały w swoich głowach odniesione zwycięstwo.

Były też takie momenty, gdzie prowadziliście dwoma, czterema punktami, jak miało to miejsce w trzecim secie, po czym w poczynania drużyny wkradło się rozluźnienie i zawodniczki myślały, że mecz się już zakończył.– Takie sytuacje mamy już trzeci mecz z rzędu. Podobnie było na inaugurację ligi w Krośnie, tydzień temu prowadziliśmy w dwóch setach z KSZO, po czym przegraliśmy te sety oraz cały mecz. Mamy takie przestoje i będziemy chcieli to wyeliminować. Widzę potencjał w tym zespole, ale musimy pracować nad „chłodną głową”.

To zwycięstwo sprawi, że się podbudujecie i z większym optymizmem będziecie patrzyli w przyszłość? Po dwóch takich porażkach drużyna na pewno się zablokowała.

– Zgadza się, na pewno źle się gra, jeżeli zawodniczki wciąż myślą o doznanych porażkach, gdzie gra nie jest pewna, wówczas drżą ręce. To zwycięstwo będzie dla nas ogromnym impulsem przed kolejnym dla nas ważnym meczem z Wisłą Kraków.

Macie młody skład, gracie juniorkami, nie ma w waszej drużynie zawodniczek o głośnych nazwiskach, celem w tym sezonie będzie chyba utrzymanie w gronie pierwszoligowców.

– My w każdym roku gramy, wprowadzając do pierwszego składu młode zawodniczki. Gramy tak, jak możemy i próbujemy pracować z tymi zawodniczkami. Na pewno nie jesteśmy zespołem posiadającym wysoki budżet, który może pozwolić sobie na gwiazdy. Praca z młodymi siatkarkami jest bardzo sympatyczna, oddają one wiele serca na boisku. W obecnym sezonie sześć młodych zawodniczek weszło do kadry pierwszego zespołu, więc chwała im za to i one przy wsparciu starszych zawodniczek idą do przodu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved