Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Piątek: Bardzo chciałyśmy ugrać więcej

Magdalena Piątek: Bardzo chciałyśmy ugrać więcej

fot. mksmuszynianka.com

Podopieczne Bogdana Serwińskiego w meczu trzeciej kolejki ORLEN Ligi przegrały we własnej hali z Atomem Treflem Sopot 0:3. - Myślę, że o takim meczu najlepiej jak najszybciej zapomnieć - przyznała po spotkaniu Magdalena Piątek.

W swoim trzecim meczu ORLEN Ligi przegrałyście z mistrzyniami Polski 0:3. Jak możesz ocenić ten pojedynek?

Magdalena Piątek: – Ciężko go ocenić – na pewno chciałybyśmy ugrać coś więcej. Powiem tak: zagrałyśmy tak, jak pozwolił nam na to przeciwnik.

Jeszcze przyjdzie czas na szczegółowe analizy, ale jeśli miałabyś wskazać przyczyny porażki, to na czym byś się skupiła?– Trefl Sopot zagrał bardzo dobrze w zagrywce – to zdecydowanie jego mocna strona. Nasze rywalki miały bardzo dobry, stabilny blok, z którym ciężko się grało. Na pewno bardzo deprymowało nas też to, że nie możemy skończyć ataków. Momentami traciłyśmy punkty seriami, a z takim zespołem jak mistrz Polski nie można sobie pozwalać na tego typu przestoje.

Po dwóch dobrych i wyrównanych setach, w trzeciej odsłonie zdecydowanie uległyście rywalkom. Myślisz, że porażki odbiły się na waszej postawie w ostatniej partii?

– Myślę, że nie. Bardzo chciałyśmy ugrać więcej. Nawet trener na czasie powiedział, że nie mamy już nic do stracenia. Cóż… po zmianie na rozegraniu na chwilkę było troszkę lepiej, a potem znowu drużyna z Sopotu pokazała swoją wyższość.

Za tydzień czeka was niesamowicie trudne spotkanie w Dąbrowie Górniczej. Wiem, że jeszcze myślicie o dzisiejszym meczu, ale z jakim nastawieniem pojedziecie do Dąbrowy Górniczej?

– Myślę, że o takim meczu najlepiej jak najszybciej zapomnieć. Rozmawiałyśmy już z dziewczynami i wiemy, że zagrałyśmy słabo. W środę mamy mecz w Pucharze CEV, do którego już od poniedziałku zaczynamy się przygotowywać. Z drużyną z Dąbrowy Górniczej gramy dopiero w niedzielę, więc na razie skupiamy się na meczu z zespołem Haify.

Będąc przy środowym pojedynku – jakie cele stawiacie sobie w europejskich pucharach?

– Celem jest jak najlepsza gra, a to pozwoli na awans do kolejnych rund w pucharze. Zespołu z Haify jeszcze nie znamy, więc ciężko cokolwiek powiedzieć.

Już kiedyś miałaś okazję występować w barwach Muszyny – jak teraz, wróciwszy po latach, czujesz się w tym zespole?

– Ja zawsze czułam się tutaj bardzo dobrze i tak jest też teraz (uśmiech).

Wielu komentatorów mówi, że Muszynianka to już nie ten zespół, co przed rokiem. Czy to mobilizuje was do dodatkowego wysiłku i wywołuje w was chęć pokazania, że mylą się ci, co was skreślają?

– Na pewno to inny zespół. My jednak nie myślimy w takich kategoriach, bo to nie ma sensu. Każda z nas ma wyjść i dać z siebie sto procent. Jeśli zejdzie się z boiska i nawet przegra, a wie, że oddało się całe serducho i zdrowie, to nie ma się sobie nic do zarzucenia. Taki jest sport i wygra lepszy!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved