Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kinga Dybek: Problemem są długie przestoje

Kinga Dybek: Problemem są długie przestoje

fot. Łukasz Krzywański

- Prowadzimy w setach, napędzamy się swoją grą i nagle zupełnie się gubimy. Naszym największym problemem jest to, że nie potrafimy utrzymać przewagi - porażkę z Impelem komentuje przyjmująca Pałacu Bydgoszcz, Kinga Dybek.

Trzeci mecz, trzecia porażka, zero punktów na koncie. To nie jest wymarzony początek sezonu dla Pałacu Bydgoszcz.

Kinga Dybek:Musimy wziąć pod uwagę, że jesteśmy stosunkowo młodym zespołem i potrzebujemy kolejnych doświadczeń, by rozwijać nasze umiejętności. Te porażki nie siedzą nam w głowie, staramy się do nich podchodzić spokojnie i wyciągać wnioski. Każda z nas indywidualnie stara się skorygować swoje błędy, które analizujemy z trenerem na odprawach. Uważam, że z tych trzech spotkań najgorzej zagrałyśmy pierwszy mecz przeciwko Muszyniance. W kolejnych mimo złych wyników nasza gra wyglądała już lepiej. Z Impelem momentami walczyłyśmy jak równy z równym, ale wciąż zdarzają nam się długie przestoje, w trakcie których tracimy punkty i kontakt z przeciwnikiem. Mimo to za tydzień z Naftą powalczymy o pierwsze zwycięstwo.

Z drugiej strony macie w tych pierwszych spotkaniach bardzo trudnych przeciwników, z którymi jest wam ciężko rywalizować.Zgadza się, ale nie boimy się żadnego rywala. Do każdego meczu podchodzimy w ten sposób, że nawet jeśli druga drużyna jest zdecydowanym faworytem, to możemy sprawić niespodziankę i przeciwstawić się przeciwnikowi. Pierwsze spotkania w lidze są dla nas dużym wyzwaniem, ale musimy sobie z nim poradzić. Wkrótce będzie lepiej, bo mamy predyspozycje do dobrej gry.

Przeciw Impelowi w drugim secie prowadziłyście 10:4 i stanęłyście – po chwili był remis i rywalki rozpoczęły budowę przewagi. Przed tygodniem z BKS-em podobna sytuacja – wygrywacie 21:14 i nie potraficie dobić przeciwnika. Jak wyjaśnić te długie przestoje, w których tracicie wiele punktów? Syndrom młodej, niedoświadczonej drużyny?

Prowadzimy w setach, napędzamy się swoją grą i nagle zupełnie się gubimy. Naszym największym problemem jest właśnie to, że nie potrafimy utrzymać przewagi. Gdy tylko uzyskamy kilka punktów na plus, od razu stajemy i nie umiemy przejąć pełnej kontroli nad meczem. Chyba rzeczywiście brakuje nam trochę tego doświadczenia, spokoju oraz kilku dziewczyn, które wzięłyby na siebie ciężar gry w trudnym momencie. Z każdym kolejnym spotkaniem tego ogrania będzie w naszym zespole więcej, więc takie sytuacje powinny nam się coraz rzadziej przytrafiać.

W tym meczu byłyście przez większość obserwatorów skazywane na porażkę. Wyszłyście dzięki temu na parkiet z większym luzem psychicznym, na zasadzie, że jeśli cokolwiek dziś ugracie, to będzie to dla was wynik ponad stan?

Dużo osób przed spotkaniem mówiło, że Impel na pewno z nami wygra. Jako zespół odcinałyśmy się od tych informacji, nie dopuszczałyśmy do głów myśli, że rywalki są od nas lepsze i nie mamy czego szukać na parkiecie. Teraz co prawda nie udało nam się wygrać, ale przyjdą jeszcze takie momenty, że uprzykrzymy życie faworytom.

Przed wami potyczki z Naftą i Budowlanymi. Powinno być nieco łatwiej o pierwsze punkty w tym sezonie…

Z Naftą gramy dopiero w poniedziałek, więc będzie okazja, by cały tydzień potrenować i dobrze przygotować się do tego spotkania. Wierzymy w pierwsze zwycięstwo właśnie z tym przeciwnikiem.

Czyli na przekór wszystkim, którzy skazują was jako głównego kandydata do spadku, będziecie chciały w najbliższych kolejkach odbić się od ligowego dna?

Nasza drużyna niedługo zaskoczy. Każdy ma prawo do swoich opinii, ale to jest sport i nic z góry nie jest przesądzone. Pierwsze kolejki pokazują, że na pewno nie będzie nam łatwo, ale czas działa na naszą korzyść. Kolejne mecze to kolejne doświadczenia, na których będziemy mogły budować naszą lepszą grę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved